WİFİ en iyi kanal 11 yada 13?

Wifi sinyalleri Bluetoothları geçtim hemen yan binada mobil operatör vericileri var. 2.4 Ghz nin 8 kullanıcı varkenki stabilitesine hayran kaldım yani 5 ghz zaten MU-MIMO da var kabloludan farksız pingi olsun hızı olsun

2 Beğeni

Bence de otomatik en iyisi. Binam full fiber ve hepsi aynı modem. 7 - 8 adet 2.4 Ghz var hız testim 2.4 GHz’de 5GHz’ye çok yakın.

Başlarken 95ler ile başlıyor 85 de bitiyor 2.4Ghz’de. Modem ile arasındaki hız ise 192Mbps olarak görünüyor.

bence iyi değil ya otomatik

Tabi ki şartlara göre değişir bu karar. Ben spesifik bir kanal seçtiğimde otomatiğe göre daha performanssız olduğunu fark ettim. Özellikle bazı cihazlar 13. kanalda daha yavaş çalışma gibi bir eğilime girebiliyorlar.

1 Beğeni

hemen test etcem kanalı otoya alıp hız testi sonra bide 13. kanalda hız testi yapcam atarım

1 Beğeni

kanalı otoya çektiğimde aldığım değerler böyle

kanalı 13 yaptığımda böyle hattım 75 mbps ye kadar hatta gelen hız 79 ikisinde de wifi ile yaptım.

192 mbps veren cihaz nedir telefonsa modeli ne

Bu kadar fark olmaması gerekirdi hangi modem bu ve başkalarının test esnasında bağlı olmadığına emin misin

2 Beğeni

iki testi de aynı şartlarda yaptım modem: TP-LİNK ARCHER VR1200

1 Beğeni

Tp linkin td9970 v2 modelinden üst bir modeli test etme imkanım olmadı ve pek memnun edebilecek bir cihazda değil. Archer serisini test etmek isterdim gerçekten merak ediyorum bu testi bende görmek isterdim. Her zaman bilirim ki otomatikte modem en doğru kararı verebilir ama bu markadan markaya değişebilecek birşey olması muhtemel. O anki bölgenin yoğunluğu da testi etkiliyordur elbet

1 Beğeni

image
peki bişey sorcam hat değerlerim böyle ve gelen hız 79 wifide bu kadar az almam yani 45 normal mi??

Modem 2.4 te 300 mbps teorik kapasite sunuyor ancak elinizdeki cihaz kaç mbps alabiliyor yine wifiden kullandığınız ssıd bilgilerine girerek görebilirsiniz. Sinyal kalabalığını vs hesaba katarsak bu hızları 5 ghz bandına göre epey bir düşüyor. @muhep inde cihazı 192 mbps bağlantı kuruyor benim cihaz 144 bu da yaklaşık olarak tam kapasiteyi almamı sağlıyor

1 Beğeni

7 cihaz bağlı oluyo genelde yada 5 bu testleri pcden yaptım ve 65mbps gösteriyo telefondada 65 gösteriyo 40mhz mi aktif etmeliyim sence?

Keenetic Viva ve S20 FE kullanıyorum.

1 Beğeni

Bazı mobil cihazlar da bazı kablosuz kanalları görmüyor. Örneğin benim GM 9 pro telefonum 8 i görmüyor :person_shrugging:

2 Beğeni

40mhz e çektim 10 mbps bir anda arttı ???

yeni şekil böyle oldu epey genişledi yana doğru sıkıntı çıkarır mı böyle kullanmak?

13ü görmese anlarım. Çünkü bazı cihazlar 13ü göremeyebiliyor ama 8 i ilk defa sizden duydum. Garipmiş.

2 Beğeni

Görmeme sebebi nedir?

Daha fazla çakışma alanı yaratırsınız böyle çünkü mantıken çift kanalı içe alacak şekilde bir ağ yapılanması oluşturuyorsunuz. Şahsen ben önermem ama deneyip sizin için iyi olduğuna kanaat getirirseniz kullanabilirsiniz tabi ki.