Wifi Düşük Hız

Merhabalar mobilde wifi hız sorunu yaşıyorum telefonum 12 pro max ethernet kablosu ile 1gbit görmekteyim wifi ile 5ghz’de 300mbs’leri görmekteyim modemin yanında olmama rağmen bu sorun nasıl çözülür?

Merhaba

Modemin 5G’si 80 MHz olarak ayarlımı ?

2 Beğeni

Merhaba @Bordo38, yaşamış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Modeminizin Wİ-Fi’sinde bir sorun var sanırım. @CKLasT’in yaptığı yönlendirmeyi deneyin isterseniz. Eğer sorununuz çözülmezse ve bir iyileşme göremezseniz modem üretici firmanız ile görüşmenizi tavsiye ederim.

1 Beğeni

Telefon özelliklerine baktığımda ac ve ax özellikler var acaba açıp kapata biliyor muyuz bilmiyorum hiç kullanmadım.

1 Beğeni

@Bordo38 denedikten sonra bize geri dönüş yapar ve bilgi verir :hugs:

1 Beğeni

Merhaba sadece 80 olarak ayarlanmıyor 30/40/80 şeklinde seçili kanal ise 36

1 Beğeni

Kanal 112 ayarladıktan sonra tekrar dener misin yine olmuyorsa bant genişliği otomatik olduğundan kendi belirliyor

1 Beğeni

Maalesef bilgisayar wifisindede en fazla 300mbs alabilmekteyim çözüm sunmasını bekliyorum turknetin

Merhaba, @EFG bey’in de dediği gibi modeminizin kablosuz WI-FI sinde sorun olma olasılığı yani içerisindeki antenlerde sorun olma olasılığı olabilir. Modeminizin üretici firması ile direkt olarak görüşme yaparsanız gerekebilir ayrıca size daha iyi yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

1 Beğeni

@Bordo38, konu hakkında modem üretici firmanız ile görüştükten sonra burayı güncellerseniz sevirinim.

1 Beğeni

Hocam bende de ayni durum var acaba sorun neden kaynaklanabilir anlamiyorum

1 Beğeni

Selamlar @yusuferem, yaşadığınız problemin detaylarını testlerle birlikte buradan paylaşırsanız incelemek ve yardımcı olmak isteriz :raised_hand: