Wifi 5 (AC) ile GigaFiber de ne kadar hızları görebiliyorsunuz

Arkadaşlar 5G wifili modemler de 5G ile bağlandığımızda GigaFiberde pratik olarak ne hızları alıyorsunuz

ort 300-400, yan odada 100, modemin dibinde 500-600

kablolu 800-900

1 Beğeni

500’ün üstünü göremedim ben. Kablosuz cihazım 866mbps link hızıyla bağlanıyor. Teorik hız yani.

1 Beğeni

250-300 Mbps görüyorum ben.

1 Beğeni

Merhaba,
Router AX veya AC destekli ne kadar yüksek olursa olsun internet alacak cihazın desteklemediği sürece birşey farketmez.

1 Beğeni

Ac desteği bir çok cihazda standart olmaya başladı ama ax hala kısıtlı ve pahalı… fakat zaman çabuk geçiyor. Gigafiber gelsin de cihazları zamanla temin edeceğiz. Zor olan gigafiberin gelmesi… şu anda vdsl 50 mbit kullanıyorum. Giga geldiğinde anladığım kadarıyla 300-400 arasını görecegim. 6-8 kat daha hızlı olacak… tabiki alttan altta cihaz değişimi dürtecek :smile:

bilgisayarım wifi 6 destekli ama aldığm hızlar 5ghz uzeri 5am 500 upload da 350 cıvarı anlamadım neden oyle kablolu 950

Muhtemelen modeminiz wifi 6 destekli değil. Her iki cihazda wifi 6 ax desteği yoksa o modda veri alışverişi olmaz. Modem marka modeli belirtebilir misiniz? H

modem su TurkNetın verdı fiber musterilerine bazı kısıler son model ıphone ile 890 mbps cıvarı aliyo ama ben laptopta alamiyom nrmalde kablolu kullaniyom da merak ettim yinede

Valla esprili bir şekilde söylüyorum yanlış anlamayın. O da iphone nun şerefsizliği :slight_smile: aynı hat aynı ortam hatta aynı tarife ikimizde 4.5 bağlı şekilde gsm şebekesinden benim samsung en fazla 105 mbitten bağlanırken iphone 11 147 mbitin altına inmiyor.

Bize de 19 mayısta kablo döşediler. Kutu koymalarını bekliyorum. Döşeyenlerle konuştum. Alt mahalleye döşediğimiz kablolara 1 ayda sinyal verdiler dedi. Bekliyoruz özetle. Vdsl olarak taşımaya başladım. Fiber i de bekleyeceğiz

Var bi rahat 1 ay Allah sabır versin varsa da çoğaltsin :grinning: