Wi-Fi

Abiler selam, Wi-Fi 4 modem kullanıyorum kablosuz 1.2 kişi kullanınca problem olmuyor fakat 3. Kişi bağlanınca internet patates oluyo 90 mbps internet kullanıyorum ne ayar yaptıysam düzeltemedim önerisi olan varsa çok memnun olurum.

Modem Değişimi Yapın.

1 Beğeni

Teorik olarak 300mbps destekleyen gerçekte 150mbps olan modemden daha iyisini bekliyorsun…

2 kişi bağlıyken böyle belki bir ayarı falan vardır diye sordum…

2 Beğeni

Bağlanan cihazlar android / ios karışık mı? iOS (iphone) cihazınız bağlandığında mı wifi yavaşlamaya başlıyor?

WiFi ayarlarım bu şekilde
2.4ghz
20mhz sabit
Kanal 6 sabit
802.11n sabit

1 iPhone
2 android
Bağlanıyoruz
Yani 2. Android bağlanınca dara giriyor sanırım Wi-Fi

1 Beğeni
  1. kanalı değiştirmeyi denediniz mi? Genellikle diğer modemler tarafından da en yoğun kullanılan kanallardan birisidir. Üzerine bir de yakın ortamda 3 wifi cihazı eklenince, bu cihazlar da birbirlerine enterferans yapmaya başlıyor olabilir.

Kablosuz yayın kanalını 4, 8 veya 12. kanala alarak tekrar test edebilir misiniz?

Tabi akşam müsait oluyor 3 telefonda saat 8.9 gibi deneyip yazarım

Merhaba , en garantilisi modeminizi değiştirmeniz gerekir + Modeminizin salonda olduğuna dikkat ediniz ve modemin etrafında bir şey bulundurmamalısınız Inşallah En Kısa Zaman da Çözülür :pray::relaxed::rocket:TurkNet Başkasını Tanımam​:rocket:

1 Beğeni

Başkan kanal değiştirmek işe yaradı gibi bu günlük, ileride de değiştirip değiştirip dururum artık, teşekkür ederim söylediğim saate bilgi veremedim kusura bakmayın.

Problemin çözülmesine sevindim. Emektar modemler de kullanılmaya devam etsin, üzülmesinler :slight_smile:

1 Beğeni