Wan Portu İnternet Paylaşımı

Kullandıgım modem : Huawei HG8245X6 ben bu modemden , zyxel vmg3312-b10a’ya wan portu ile internet dağıtabilirmiyim ?

kullandıgım modem koridorda duruyor diğer odaya hem kablolu hem kablosuz internet paylaşmak için zyxel modemden paylaşım yapabilirmiyim ?

Diğer modemden bu modeme internet verecekseniz wan portuna bağlantı yaptıktan sonra modem içerisinden wan için kapsülleme türünü
ipoe yapın internet verir. Veya doğrudan lan portuna takınca da çoğu modem router gibi çalışıyor.
Ekran görüntüsü 2021-11-11 221512

Bildiğim kadarıyla genişbant sekmesinden wan yerini köprü olarak ayarlarsanız yapabilirsiniz

2 Beğeni

vmg3312-b10a arayüzü farklı olabilir. @Sadettin42 eski arayüz olabilir

@CKLasT Arayüz farklı ancak mantık aynı çalışıyor.
Ekran görüntüsü 2021-11-12 001819

1 Beğeni

Arayüz Eski Bu Resimdeki Gibi

Cat7 Kablo Siparişi verdim Geldigi zaman Gösterdiginiz Şekilde Ayarlayacağım modemi inş olur

1 Beğeni

ne kadara aldın cat7 kablom vardı aldığım metresi 8.16 tl

indirimle 28,90 TL aldım , ugreen biraz pahalı ama çok kaliteli

Ugreen CAT7 U/FTP Flat Ethernet Kablosu 1.5 Metre

Dediğiniz Şekilde Ayarları yaptım internet’e bağlandı ama bu seferde 5 dk’da bir internetim kesilip duruyo nerde hata yaptım acaba ?

Buradaki günlük sekmesindeki yazıları atabilir misiniz?

1 Beğeni

orası bomboştu Huawei modemden zyxel’e wan portundan internet verdigim zaman Huawei’nin modem arayüz sayfası açılıyordu wan portundan kabloyu çekip giriş yaptım zyxel’e sayfa boş gözüküyordu.

zyxel modemin arayüzünden yapılacaklar;
1 - DHCP yi kapatın
2 - Firewall ı kapatın
3 - UPNP yi kapatın
4 - wifi adını ve şifresini Huawei ile birebir aynı yapın
5 - ip adresini x.x.x.254 yapın ( Huawei 192.168.1.1 ise zyxel i 192.168.1.254 yapın)
Kabloyu WAN dan değil LAN portlarından birine bağlayın

1 Beğeni

Dediğiniz Şekilde Ayarladım 30 Dakikalık Kullanımda herhangi bir kopma felan olmadı Teşekkür Ederim.