Wan durumu bağlantıyı kesti

Merhabalar modem arayuzune girdiğim zaman wan durumu bağlantıyı kesti yazıyor bende pek fazla anlamadığım için birşeyde yapmak istemiyorum arıza kaydı oluşturdum TurkNet saha ekibini yönlendirdik diyorlar bunun kolay çözümü varsa yardımcı olabilir misiniz
Screenshot_2022-11-27-13-39-41-520_com.android.chrome

Hizmetiniz fiber değilse modem kurulumu yapmanız gerekiyor olabilir. Bunun için sağ tarafta ki yatay çizgileri olan kısımdan ağ ayarları kısmında geniş bant başlığına girip
Screenshot_20221128-005652

Sayfanın altında küçük kare içinde ki kalem işareti ile düzenleyip aşağıda ki şekilde değerleri yazıp kullanıcı bilgilerinizi yazmanız gerekiyor olabilir

Gigafibere geçirdi TurkNet beni geldiler bağladılar kurulum da yaptılar da geçen gün baktığımda ise wan durumu bağlantıyı kesti diye yazıyordu

Gpon üzerindeki lambaların durumu nedir. Kırmızı yanıyor mu? Lan ışığı yeşil mi? yada fotosunu atabiliri misiniz?
Modem Yönetim sayfasına Ağ Ayarları Genişbant ETHWAN satırında Değiştir kısmındaki kalemli yere tıkladıgınızdaki ekrana gelen sayfayı Kullanıcı adını gizleyerek atma şansınız var mı?

Modemin fotoğrafını ekleyemiyorum da internet simgesinin yanındaki yani 4te olanın ışığı hiç yanmıyor modem Türknetin verdiği modemdir

Gpon cihazından gelen Ethernet kablosu bağlı değil o zamam… (GPON :küçük olan cihaz) Gpon Lan dan Modemdeki WAN girişine gelen kablo…

İkiside tam yerine bağlı şuan ve aynı şekil hiç değişmedi modemi yeniden başlattım ve değişen hiçbirşey yok

Ama şimdi giriş çıkış yaptığımda aynı şekil
Wan durumu bağlantıyı kesti diyor

Şuan baktığım zaman sorunum düzeldi.
Ethernet Wan : 1000M/Full olarak gözüküyor

Sorunun çözümüne sevindim İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:
Desteklerinden dolayı @Mcevik e teşekkürler :hugs:

1 Beğeni

Ama şuan baktığımda tekrar wan durumu bağlantıyı kesti diyor

Pon ile modem arasında ki kablo gevşemiş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi? Aynı şekilde pon cihazının tüm ışıkları yanıyor mu?

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam o küçük cihazın en altındaki ışık yanmıyordu o değilse de bir tanesi kesin yanmıyor

Merhaba Müşteri numaranızı özel mesaj yoluyla benle paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

1 tanesi sorun olmadıkça hiç yanmaz. İlk iki yeşil ve sabit yanar. Bir tanesi yanmaz sonuncuda veri akışı oldukça yanar söner. Lan çıkışı yanıp söner devamlı