Vowi̇fi̇ sorunu

15 gün öncesine kadar Cep Telefonumdam VOWİFİ özelliğini kullanabiliyorudum. Evimin olduğu noktada mobil şebeke zayıf olduğundan bu özellik benim için son derece gerekli. TurkNet 'e yazıyorum sorunu şöyle bir cevap yolluyorlar;

İletmiş olduğunuz destek kaydınızı inceledim. Başlat menüsünden arama kısmına ''cmd ‘’ yazıp enter’e basmanızı çıkan komut ekranında ‘‘ping’’ yazıp bir boşluk bırakıp giremediğiniz internet sayfasının ismini yazıp entere basmanızı işlem tamamlanınca aynı ekranda ‘‘tracert’’ yazıp boşluk bırakıp giremediğiniz sitenin ismini yazıp enter’e basmanızı uygulama bittikten sonra çıkan ekranın görüntüsünü bize iletmenizi rica ederim.

İyi günler dilerim

Sanırım VOWİFİ nedir bilmiyorlar. PC den giremediğiniz internet sayfasını yazın diyor, bu kadar ilgisizlik ten sonra neyse ki çareyi buldum. Başka operatöre geçmek

VoWIFI özelliği için konuşmak gerekirse, eğer hala TurkNet’teyseniz online işlemlerdeki gözüken ip adresinizi yazabilir misiniz?

100.74.77.100 şeklinde güvenli aile modunda IP değişiyor VOWİFİ aktif oluyor

100’le başlayan ip adreslerinde VoWIFI’de sorun yaşamak muhtemel. Statik ip alabilirsiniz kesin çözüm olarak ya da dediğiniz gibi de olabilir.

gerekli işlemleri başlattım değişim için

Neden? İp adresi ile ne gibi bir ilgisi olabilir? Açıklar mısınız? Vowifi dediğiniz volte mi?

volte mobil hat açıkken vowifi ise wifi ile bağlıyken kullanılan özellik

Volte 4.5g şebekesi ile sağlanan sesli çağrı vowifi de wifi üzerinden sesli çağrı. Tamam şimdi anladım. Yani kablosuz çağrı. :+1: