Vodafone Fiber Altyapıdan Turk.net Fiber Hizmeti Alma Hakkında

Selamün Aleyküm
Binamıza Vodafone fiber altyapı döşendi. Daha doğrusu tüm ilçeye döşediler.
Birinci katta oturuyorum. Katlar arası kablo mahfazalarını yerleştirdiler. Abonelik yapanlara FTTH kabininden eve kadar cam elyaf kabloyu çekip aboneliği başlatıyorlarmış.
Bu altyapıdan Turk.net hizmeti alabilir miyim?

Şunun gibi bir FTTH kabini yerleştirildi:

1 Beğeni

Vodafone üzerinden hizmet verilememektedir.

Kablonet fiber üzerinden veriliyor mu peki

Hayır, sadece Türk Telekom altyapısı üzerinden verilmekte.

1 Beğeni

Vodafone Teiaş elektrik direklerini üstündeki fiberleri ile aktarma sağlıyor, Türk telekom bulaşmıyor keşke burda da olsa

Demek istediğinizi tam anlamadım?
Vodafone cam elyaf(fiber optik) kabloları, elektrik kabloları ile beraber direkten mi ulaştırıyor demek istediniz?

evet il atlamaları TEİAŞ direklerinin üstünde oluyor 1 tanesi alttaki telleri koruma için, 1 tanesi optik

TurkNet fiber hizmetini sadece TT altyapısı üzerinden alabilirsiniz

Aman kardeşim Turk nete geçme bu nasıl bir hizmet…
Sözde 100 mbps hız veriyorlar…

Birader bunun TurkNet 'e ne alakası var bilginiz olmadan firmaları kotulemeyin de herkes tt ye mahkum kalmasın altyapınız sıkıntılıysa hicbir firma size bu hizi veremez altyapınız düzgün ise bina ici tesisatı kontrol et.

Türk Telekom fiber altyapı kullanıyordum TurkNet 'e geçtim ve şuanda Turknetin 100 mbps fiber hizmetini kullanıyorum ve resmen dandik bir hizmeti var. Türk Telekom hızı 95 mbps altına düşmezken Turknette çoğu zaman 25-30 mbps alıp 70 mbps üstünü göremiyorum. Bunun iç tesisata nasıl bağladınız anlamış değilim. Turknetin omurgası yetersiz kaldıramıyor bu kadar net yani. Türk Telekom ping süreleri 4-5 ms iken TurkNet te 45 50 ping den başlıyor.

Bir sürü ping ve tracert attım başka konuda ve benim gibi binlerce insan aynı sorunu yaşarken hele ki fiber altyapıda bu sorunu yaşıyorsanız kusura bakmayın TurkNet gözümde hizmeti iyi vermeyen iss konumunda olur. Ucuz etin yahnisi bu olsa gerek.

Bu sorununuzu TurkNet 'e ilettiniz bir çözüm bulunamadıysa ayrılın ama gerek fiber gerek vdsl altyapıda en iyi hizmet sunan iss lerden biri turknettir zaten değerlerinin verdikleri upload hızları belli fiberde bile 5 mbps upload veren firmalardan ne beklersiniz ki?? Fiyatlardan bahsetmiyorum bile maalesef ülkemizdeki internet firmaları insanları sömürmeye yönelik kurulmuslar ve işlerini hakkıyla yapıyorlar :rage:

2 Beğeni

Merhaba,

Ne kadar süredir internetiniz böyle ? Günlerdir açılan kopma, yüksek ping ve düşük hız sorunlarını görmüş olmalısınız. Yapa altyapısından hizmet alıyorum hiç kopma yada ping olmadı, diğer adresimde VAE altyapısında 75/8 alıyorum aynı şekilde sorunsuz. Demek oluyor ki bölgesel bir sıkıntı mevcut. Destek kaydı açıp sabırlı şekilde beklemek gerekiyor.

Şöyle söylüyeyim bugün benim TurkNet 'e geçişimin üçüncü günü ve malesef 3 gündür bu şekilde hizmet alıyorum.

Merhaba,

Destek kaydı açtınız mı? Ulaşması gerek hıza ulaşmadığını belirtin, ping değerlerinin bir fiber hizmete göre çok yüksek olduğunu belirtin.

Merhaba, Destek kaydı açtım. İnceleniyor deniliyor. Şuanda hız değerleri biraz iyileşti gibi ancak ping konusu hala sorunlu.

Ya aslında TurkNet 'i hep övmüştüm ama gel görki böyle sorunla karşılaşınca insanın hevesi kaçıyor.

Bu aralar Tüm Türkiye de sıkıntı var sanırım genel anlamda olduğu için şuanda çok fazla bir şey diyemiyorum. Şirketin omurgalarında iyileştirme yapacaklarını sanıyorum.

Umarım kısa sürede sorunlar çözülür diyelim.

Merhaba,

Buradan TurkNet’e ait Bakım Çalışmalarını ve Teknik arızaları görüntüleyebilirsiniz. Belki konumunuzla alakası yoktur. Sadece tavsiye olarak ilettim, İnşAllah kısa sürede düzelmesi dileğiyle…

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni