VMG3625-T50B iPv6 Firmware

Merhabalar,
Kullandığım VMG3625-T50B model modemin ipv6 özelliğini kullanmak istiyordum fakat yazılım probleminden dolayı kullanamamıştım.
Bir moderatörümüzün paylaşmış olduğu ABPM6-C0 firmware dosyasını modeme yükledim.
Firmware modeme yüklendikten sonra modem ppoe den çıkıp ipoe moduna geçti.
Manuel olarak tekrar ppoe ye alıp gerekli ayarlamaları yaptım fakat dsl ışığı hiçbir zaman sabitlenmedi.
2 3 denemeden sonra sonuç alamadım ve tekrar F0 firmware dosyasını modeme attım.
Modeme F0 dosyasını attıktan sonra modem hiç açılmamaya başladı.
Yazılım için modemi servise göndereceğim fakat benim öğrenmek istediğim şey neden böyle bir problem olduğu.
Farklı kullanıcılar aynı firmwareyi aynı modeme yükleyip kullanabilmiş fakat ben kullanamadım.

TurkNet’in verdiği modem değil mi? Aynı modeme hiç 1 şey yapmadan arkadaşımın laptobundan ipv6 halledebildik… Öncesinde ipv6nın ayarlarını yapmıştık sadece geçişini beklemiştik 1kaç gün sonra oyalanırken internet kesildi baktığımızda modemin ip aldığını gördük. Bizde sorun laptop ip almamıştı. Onu da aynı gün araştırmalarımın sonucunda bazı kodları ve laptop wifisini güncelleyerek gerçekleştirdim. Tabi sizde iş işten geçti :confused:

1 Beğeni

Valla bi servise göndereyim yazılım atsınlar tekrar deneyeceğim :smiley: bu işin peşini bırakmak yok

Merhaba

Tekrar denememenizi ve ipv6 çalışmasını istiyorsanız başka bir yöntem var onu denediğinizde açılıyor.

1 Beğeni

Sorununuz için üzüldüm ama f0 yazılımını 3625 model modeminize yüklemeyin o yazılım 8623 için çıkarıldı bir c0 yazılımı bende yüklü ve sorunsuz

Bir dahaki sefere özelden size yardımcı olabilirim isterseniz.

3 Beğeni

Modemi servise göndereyim de geldikten sonra yardımcı olursanız çok sevinirim :slight_smile: şu an modemin power ışığı yanıp sönüyor ve farklı bir tepki vermiyor.

1 Beğeni

Vlan kısmını ve mtu kısmını bu şekilde yapmanız gerek abpm6-c0 firmwareinde sıfırlandığı için bu ayarlar büyük ihtimalle bu yüzden bağlantı kuramadınız.

Aynısını yaptım emin olun :slight_smile: ama yine de olmadı.

Buradaki ayarları yapmanız gerekiyordu sanırım benimki 8623 olduğu için buradaki ayarları yapmadan bir sıkıntı yaşamadım.

1 Beğeni

Bakın buda olabilir. Modemi bu gün servise gönderiyorum. Yazılım için de bir not bırakıp ABPM06 C0 yazılımını yüklemelerini rica edicem. Bakalım inşallah geldiğinde bir problem kalmayacak :slight_smile: desteğiniz için teşekkür ederim

modeme f0 yazılımı attığınız için modem çökmüş.

c0 yazılımında tr069 ayarlarını yapsaydınız bağlantı sağlanırdı.
(f0 yazılımı bu modem için değil.)

ya da 3625’in f1 yazılımına dönseydiniz ipv6 olmasa da internetiniz gelirdi

Daha önce f0 yazılımı ile modemi kullanabildiğim için atmıştım. Ama bu sefer işe yaramadı maalesef :frowning:

F1 yazılımını kullanıyorum ipv6 gözükmüyor. V5.50(ABPM.3)b2_F0 yazılımını kurduktan sonra ipv6 gözüküyor ama kötü yani reset attığında modemin arkasındaki login password modem arayüzüne giriş yapmak istediğinde giremiyorsun hata veriyor.

modemin supervisor şifresini öğrendikten sonra bunu yapabilirsin. Ben yazılımı yüklerken direk modem gg oldu.

f0 yazılımını kurmayın sorunlu o.
modemin modeli 3625 mi?

Evet vmg3625-t50b modeli TurkNet tarafından alınmıştır.

bu modem için c0 sürümünü kurun, global versiyon, onda ipv6 sıkıntısız çalışıyor.
@KASPAROV konu açmıştı forumda arayın, firmwarenin linki vardı.

eğer internet bağlantısı sıkıntısı yaşarsanız benim yazdığım tr069 ayarlarını supervisır hesabına girip uygulayın.
o zaman sıkıntı kalmaz.

Aynen modem servisten geldikten sonra böyle yapacağım :blush: teşekkürler

c0 yazılımında yine de bağlantı sorunu yaşarsanız hiç uğraşmadan f1 yazılımını kurun.

türknetin yeni bir firmware çıkarmasını bekliyorum ben de. (ipv6 için)

o zaman onu kurarsınız.

1 Beğeni

Bende bekleyim sorunsuz olmasi için en kisa sürede gelir inşallah