Verilen maksimum hızın alınamaması

Merhaba
75mbps için başvuru yaptım bağlantım aktif oldu. 40-50 arası mbps hız alıyorum. Bağlantım aktif olduktan sonra altyapı sorgulaması yaptığımda 100 mbps çıktığını gördüm. Destek kaydı oluşturup ilettiğimde paketi 100 mbps geçirdiler. Sonrasında hızda bir değişiklik çok olmadı, max 50 mbps görebildim. Önceki sağlayıcı da 24 mbps kullanıyordum ve 24 mbps tam pakette verlen hızı alıyordum. Bu arada apartmandaki ankastre kutusundan eve kadar cat5 kablo çekildi yani kabloda iç tesisata bağlı bir problem yok. Bu konuda saha ekibi yönlendirildi bana ama gerek olmadığını düşünüyorum. Modemde zyxel wmg3312 modeli. Konuyla sinyal konusunda santralle ilgili Bir problem olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

modem değerlerinizi atabilir misiniz xDsl günlük tarzı bir bölümde yazmaktadır

Zyxel VMG3312-T20A model modemim üzerinde bu arayüze ulaşamadığım için paylaşamadım.

1 Beğeni

Modemin içine giriş sağlaya biliyor musun ?

Merhaba @muratuz, kablolu bir şekilde bağlantı kurup hız testi yaptıktan sonra ekran görüntünüzü bana müşteri numaranız ile bilrikte özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

1 Beğeni

Merhaba,

TurkNet saha ekibi bugün gelerek ankastre kutusunda ölçüm yaptı ve kutuya gelen max kızın 65 mbps olduğunu belirtti. Bende yaptığım kontrollerde modeme aşağıdaki hızın geldiğini gördüm.
Yani altyapı sorgulamasında 100 mbps çıkıyor ama ankastre üzerinde neden 65 mbps ile sınırlı bunu anlamış değilim. Şuan sorgulama yaptığımda 100 mbps çıktığı için bunu kullanmak en doğal hak diye düşünüyorum. Ancak 65 mbsp geldiği için şuan bu şekilde. 100 yapabilecek miyiz bu mümkün mü yoksa ankastre üzerinden gelen hızla mı yetineceğiz.
resim

1 Beğeni

Merhaba @muratuz

Sag üsteki üç cizgiye bastıktan sonra xdsl istatistikler bölümünden hat bilgileriniz yazar ordaki tam listeyi kopyalıp buraya atar mısın.

1 Beğeni

Altyapı sorgu sunucunuzu da eklerseniz hat değerlerinin yanına arkadaşlar net yorumlar yapabilir. Eğer komşularınızdan yüksek hızlı internete erişimi olan varsa hat değerlerinizi onlar ile karşılaştırabilirsiniz