Vefat Halinde Abonelik Devri

İnternet aboneliğimiz babamın üzerineydi. Vefat etti ve bu sebeple aboneliği kendi üzerime almak istiyorum ancak ne müşteri hizmetlerinde bununla ilgili bir seçenek var, ne de internet sitesinde. İşin garip tarafı aboneliği iptal etmek için bile seçenek yok bu durumda. Aboneliği nasıl kendi üzerime alabilirim?

Merhaba @Pippenpethal , öncelikle başınız sağ olsun :pray: Profilinize müşteri numaranızı ekleyebilir misiniz?

Malesef müşteri numarasını bilmiyoruz. Online İşlemlere giremediğiniz için öğrenemiyoruz da.

Sisteme kayıtlı telefon numarasını yazabilir misiniz?

Özelden ilettim.

Allah rahmet eylesin başın sağolsun kral.Allah sabırlar versin,mekanı cennet olsun.

Allah rahmet eylesin

Sağol hocam teşekkür ederim

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Beni aradılar ve aboneliğin iptali veya devri için tüm mirasçıların imzasının gerektiği noter onaylı devir/iptal dilekçesi gerektiğini söylediler. Benim diğer mirasçılarla herhangi bir iletişimim yok. Bu durum çok saçma elektrik, su, doğalgaz faturalarını ölüm ve mirasçılık belgesiyle kolayca devir veya iptal ettirebiliyorum ancak TurkNet’te işlem yapmaya çalışınca bir ton sorunla karşılaşıyorum. Benim bu sorunum çözülsün aksi halde ölü bir insana fatura ödetmeye çalışıldığı için yasal yollara başvuracağım.

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Vefat durumunda hizmeti iptal etmeden devir alabileceğinizi belirtmek isterim.

• Mirasçılık belgesi
  • Vefat Belgesi
  • Devir alacak kişinin kimlik fotokopisi
  • Devir almak istediğine dair durumu anlatan bir dilekçe

0212 216 55 60 numarasına iletmeniz halinde hizmeti devir alabilirsiniz.

Devir almak istemezseniz iptal için aynı numaraya iptal dilekçesi, vefat ve mirasçılık belgesi belgelerini yollamanız yeterli olacak.

ornek_iptal_dilekcesi.pdf (turk.net)

1 Beğeni

Sağolun hocam şu bilgiyi arıyorum günlerdir hiç bir yerde yok. TurkNet’den arayan hanımefendi de tüm mirasçıların imzasının gerektiğini falan söyledi ki saçmalık yani elektrik dahil tüm faturaları devrettim hiç onu yapmadan.

Rica ederim :innocent:

Bu numaraya fax çekeceğiz değil mi? Yanlış anlamadıysam?

Doğrudur.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.