Vdsl'den fiber geçişi talebi (1000mb yanlış olmasın )

Merhabalar,

TurkNet 100 mb vdsl internet kullanıcısıyım , eklediğim görseldeki gibi türktelekom fiber internet kabini yapıldı .Kurulum yapılalı yaklasık 2 yıl olucak son zamanlarda TurkNet 1000mb fiber internet çıkardı birde fiyat aynı olacak deyince elllerimi ovuşturdum, işe koyuldum fakat tam bir paranoya yaşadım .Fibere geçirin diye TurkNet 'e çagrı açtım fakat altyapı turktelekom oldugundan onlar yapamayız siz turktelekomla iletişime gecin dedi.Pendik turk telekom mudurlugunu aradım
ek olarak çagrıda onlıne işlemlerden şikayet olarak açtım çagrı aksiyonunu göremiyorsun saçma sapan kullanıcı düşmanı bir kayıt sistemleri var adam direk kapatmış hangi bilgiyle kapattın ne dedin bari bir api ile bi mail bağlantısı yapın arkadaş otomatik mail atsın müşteri logunu :slight_smile:
Türk telekom pendik müdürlüğünü aradım ,kaydı telefonu açan bayan; bu talebi TurkNet bizden yapmalı dedi TurkNet 'e bir daha çagı açtım
çagrıyı TurkNet kapattı dahada karıştı iş fiber switch filan dedim ne oluyor :slight_smile:

Kapatma notu (Merhaba Ömer Bey, Görselini iletmiş olduğunuz kutu fiber dağıtım cihazı değil, bir dönüştürücü olarak tarif edebilirim, cihaza gelen fiber bağlantı dönüştürülerek VDSL hizmet verilmekte bu sebeple fiber hizmete geçiş sağlayamıyorsunuz, ayrıca 1000mbps fiber internet yalnızca kendi sağladığımız fiber altyapıda mümkün, binanızda ki Türk Telekom kutusu değiştirilerek fiber dağıtım kutusuna çevrilse dahi alabileceğiniz maksimum hız 100mbps’dir. Bölgenizde şu anda kendi fiber hizmetimiz bulunmamaktadır. Dilerseniz Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne giderek binanızda ki cihazın Fiber Switch ile değiştirilerek hizmetin fiber olarak verilmesi yönünde talepte bulunabilirsiniz. İyi günler dileriz. .)

Sorularım

1. TurkNet sadece kendi döşediği altyapıda yani (gigabitmi oluyor sanırım )1000 mb verebilir dogru mudur ?
    2.TurkNet kaydı bu şekilde kapattı bu doğrumudur.

1 Beğeni

merhaba,

1. soru cevabı: Evet sadece kebdi çektiği daireye kadar gelen fiber kablo ile verebiliyor 1000 mbps yi
  2. soru cevabı: Evet bu bir dönüştürücü dedikleri gibi fiber dağıtım kutusu gerekmekte ki dairenize fiber kablo çekilebilsin ancak bu yapılsa bile (ki bu çok düşük bi ihtimal) tt altyapısında olduğu için gene max 100 mbps alabilirsiniz
2 Beğeni

Bu kabin tip 11 veya tip 21 dediğimiz vdsl kabindir. Binaya kadar fiber yani fttbdir. Evinize 100 mbps’de tüm portlar dolmadığı sürece verir vdsl üstünden.

İkinci meselede 1000 mbps sadece Türknetin kendi çektiği fiber altyapıda geçerli. TurkNet eğer ki bulunduğunuz lokasyona gelirse evinizin içine kadar fiber altyapı çekiyor.

Telekomun böyle saçma saha dolaplarını neden kullandığını bir türlü çözemedim madem binaya kadar fiber getirdin pasif çoklayıcı koy bitane he eve e fiber kablo çek 300 400 mbp hız tanımla müşteri sayısı 1 senede 3 4 katına çıkar belkide

1 Beğeni