VDSL2 hat için splitter önerileri nedir?

Elimde modemle birlikte verilmiş sp-201 model numarasına sahip bir splitter mevcut. Ben bu splitterı hattıma doğru şekilde bağladığımda bazen modem bazen telefon gidiyor ve internet hızım 24 hatta 16mbps lere kadar düşüyor. Sizin vdsl2 hatta kullanmış olduğunuz splitter var mı? Varsa hız değerleriniz nasıl? Splitter önerileriniz varmı? Hangi markalara öncelik verilmeli bu konuda? Ben ycl adlı bir splitter görmüştüm sanırım çinde ürettiren tai bir firmaydı yanlış hatırlamıyorsam. O markanın vdsl2 uyumlu bir splitterı mevcut değildi. Ben vdsl2 hat için adsl splitter kullanırsam ne değişir? İnternette bu konu hakkında pek bir bilgi yoktu. Yabancı forumlarda çok fazla detaya girilmiş biraz kafa karışıklığı yaptı. Yabancılar bu konu hakkında hattın ankastreden ayrılmasını tavsiye ediyor ki genelde onlar bizim tabirimizle müstakil evlerde oturdukları için olabilir.

VDSL spliter diye birşey yok. Ben de aradım fakat göremedim. Anskastrede ayrılması mümkün değil yani mantıksız iki kablo çekmek. Herhangi bir teknoloji marketten spliter alabilirsiniz eğer sorunlu ise. İyi sayılabilecek spliterlar ağırlık bakımından biraz daha ağır olabilir. İçinde ki küçük transformatör ve devre elemanlarının ağırlığı yüzünden.

2 Beğeni

Aynen vdsl spilitter diye bişey yok. Sonuçta vdsl de bir adsl türü bağlantı. Adsl spilitter yazar hespinde ve hızı sadece spilitterin kalitesi etkiler

1 Beğeni

Anladım. Çünkü bende piyasada hiç vdsl splitter adında splitter görmedim. Gördüklerim de çin malı. Adsl splitterların aynı kasada üstündeki yazısı değişmiş hali. Benim aldığım hizmet eve gelen 76 mbps splitter olmadan bu değerlere yakın alıyorum kablolu bağlantıda. Kablosuzda ise 50 60mbps aralığında oluyor. Splitterı taktım ve değer 14 civarı şuan ve bağlantı kopuyor devamlı. O zaman dediğiniz gibi splitter ömrünü yitirmiş veya çok kalitesiz. Ben yeni bir splitter bakıyorum şuan alınca size haber ederim sonuçlarla alakalı. Bu süreçte bulduğunuz kaliteli splitterlar var ise atabilir misiniz bana yardımcı olmak için.

1 Beğeni

Nasıl olmaz?

Buyrun …

VDSL Splitter
VDSL Splitter

Hatta yıldırım korumalı splitterlar bile mevcut ama fiyatı uçuk :smiley:
577403965_tn50_1

Yıldırım korumalı - Uçuk fiyat!

2 Beğeni

Hwsp368 kodlu ürünü gördüm ikinci el sitelerinde. Fakat benim merakım hızımı etkiler mi. Çünkü bu parayı verdikten sonra bi beklentimin olmaması saçma olurdu:)

1 Beğeni

Değerler şuan bu şekilde. Download testi tamam fakat upload hatalı. Pingde sıkıntı yok diye belirtmiş site.

Hepsi aynı ADSL spliter. Hatta görselde de görünüyor ADSL/VDSL yazdığına bakmayın. Yıldırım koruması için spliter içinde ki direnç ne kadar etkilidir bilemiyorum ama akım koruyuculu (line in -line out rj11 portları olan) prizler daha güvenli.

1 Beğeni

Akım korumalı spliter i da GittiGidiyor sitesine uçuk fiyat olarak şikayet ettim :grinning:

2 Beğeni

Nperf üzerinden kablolu test daha doğru olacaktır

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: Satıcı ne oluyor demiştir. Daha dün 5li Magcom vdsl splittet adı altında gittigidiyorda ilan vardı 700tl civarında. Bugün kaldırmışlar.

1 Beğeni

Evet arkadaşlar son durum olarak ben bir arkadaştan vdsl2 splitter aldım. Hız konusunda hiçbir düşüş olmadı. Hatta kopma ping snr değerleri de normal. Splitterdan splittera değişim gösterebiliyormuş. Bu modemlerin yanında hediye verilen genellikle beyaz kibrit kutusunu andıran splitterlardan pek birşey beklememek gerekmiş.

4 Beğeni

İşte bir tane daha ama bunda fiyat hatası var. Çünkü mağazanın kendi web sitesinde fiyatı 60.80 TL. N11 de şikayet butonu bulamadım :joy: n11.com’dan ADSL - VDSL SPLİTTER MAGCOM APN103 (5’Lİ PAKET) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi’nde fiyatlar harika!
Diğer Cep Telefonu Yedek Parçaları - n11.com

2 Beğeni

Sorunun çözüldüğünde sevindim iyi günlerde kullanın

2 Beğeni

Wifi da değerler şuan bu şekilde. Artık 5 GHz antene geçince wifide de 70-75 mbps hızları görme dileğiyle. Kabloda en az 72 ve upload 3.5 sorun kalmadı artık. Umarım bu Konu başlığı ve altyazılar başka arkadaşlara da yardımcı olur. Konuda yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. :grin:

3 Beğeni