VDSL ve ping ilişkisi

Vdsl’e geçtim 50 mbps download 8 mbps upload alıyorum fakat ping değerlerimden memnun değilim adslde de aynı pingi alıyordum şimdi ben online işlemlere başvurarak hızımı örnek veriyorum 26mbpsye sabitletsem ping değerlerimin düzelme ihtimali var mıdır ?

Hat değerlerinizi atın. Eğer snr margin değeriniz çok düşükse bir ihtimal de olsa var ama çok az. Mümkünse ping sorunu yaşadığınız site, oyun’un adresini bulup cmd’ye " tracert adres " yazın sonucu atın.

başka bir konuda yardımcı olmuştunuz fakat yeni konu açamadığım için buradan açıyorum kusura bakmayın

1 Beğeni

pek bir sorun yok gibi. Tracert sonuçlarını da paylaşır mısınız?

soldaki adsl 16 mbps kullanırken sağdaki ise vdsl 50 mbpsye geçtiğimdeki değerler şimdi sizce ben 26 mbpsye sınırlasam hattı pingte düşüş görür müyüm ?

Dediğim gibi bir değişim olmaz. Ping konusunda nasıl bir probleminiz var? Yukarıda yazdım tracert testi atın lütfen.

image
8.8.8.8 yazdığım yere sorun yaşadığınız sunucunun adresini de yazabilirsiniz.

tracerpingson buyrun bu google için

bu da oyunun serverı

şu an iyi gibi bu değerler biliyorum fakat yan apartmanlarda TurkNet üzerinden yaptırdığım hız testlerinde daha düşük ping alıyorlar ben TurkNet üzerinden yaptığım hız testlerinde 25ms falan alıyorum onlarda 8 9 ms gibi daha iyi değerler alabildiler sıkıntının apartman tesisatından mı modemden mi yoksa bilgisayardan mı kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim var mıdır bir yolu ?

Tesisattan alakalı olduğunu hiç sanmıyorum. O adam kablolu giriyorsa sen de kablolu bağlan. Bir de yan bina olmasına rağmen çıkışlarınız farklı olabilir. Onlardan da bu testi isteme şansınız var mı?

1 Beğeni

Ben kablolu bağlanıyorum test yaptırdıklarımın içinden kablosuz bağlananlar bile oldu ama benden iyi ping alabildiler aynı testleri onlara da yaptırıp en kısa sürede dönüş yapacağım teşekkür ederim

2 Beğeni

Hocam bizim alt katta aynı kutudan internet kullanan arkadaş 12 ping alırken ben neden 29 alıyorum sizce

@mahmutk senle ben aynı ip bloğundayız. Aceba seninde akşamları ping fırlıyormu ? 3 haftadır benım ping akşamları 250 lerde.

ayni sorunu ben de yasiyorum malesef online islemler yardimci olmuyor

hocam senin internet vdsl mi

normalde.,6 ping suan 30 bendede sorun var.her testde fsrkli farkli sunuculara yonlendiriyo anlamadim