VDSL Sonrası Ping Artışı

Merhabalar. Adsl kullanırken santrale 11 ms ile bağlanırken şimdi 35ms ile bağlanıyorum. OİM ile defalarca şikayet kaydı oluşturdum fakat pinge müdahale edemediklerini söylediler.
Yine aynı mahallede oturan ve Telekom kullanan arkadaşım 5 ms ile santrale bağlanıyor. Telekom çalışanları ile konuştuğumda operatörünüzden talep gelmediği sürece işlem yapamayacaklarını söylediler.
Saha dolabı ile aramda 250 m mesafe var.

Telekomda ben de 10-15 arası ping alıyordum TurkNet 'e geçince 35-40a çıktı

TT kullanırken 10 ms alırken. TurkNet 'te en düşük 65 ms alıyorum. Saha dolabıyla aramda 120 metre mesafe var

Yüksek olmasına rağmen online oyunlarda sıkıntı yaşamıyormuş bir arkadaşım

Ping sürelerine ISS lerin müdahale edemediğini biliyorum. Eğer toplu olarak bir oyun yada sunucuda Ping yükselmesi durumu varsa gelen şikayetler doğrultusunda ilgili sunucu veya oyun yapımcıları ile iletişime geçiliyor diye biliyorum

1 Beğeni

Selamlar, isterseniz bu sorununuzu ping değerleriniz yüksek olduğu zaman (yurtiçi ve yurtdışı sitelere hürriyet.cpm ve google.com vb.) tracert testi yaparak karşılaştığınız değerlerin ekran görüntüsünü alın. Aldığınız ekran görüntüsünü performans sorunu kategorili destek kaydı açarak bu kaydın içerisine ekleyin.

Ping tracert testinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız eğer Ping ve Traceroute Nasıl Yapılır – Blog.İxirhost göz atabilirsiniz.

3 Beğeni

youtube.com için ADSL ve Vdsl ping farkları :
ADSL :

Vdsl :

Müşteri numaranızı bana özel mesaj bölümünden bu ekran görüntüleri ile birlikte tekrar iletir misiniz?

VDSL bu ise normal değil mi anlamadım?

ADSL kullanırken satral ile aramda 3 km vardı. Mesafeden dolayı 11 ms çok iyi bir değer. VDSL hizmeti almaya başladığımda ise saha dolabı ile aramda 250 m mesafe var. Aynı mahallede oturan arkadaşım da VDSL kullanıyor ve onun pingi 5 ms.
TurkNet Valve gibi oyun sunucularına direk peering yaptığı için gecikme süresinde önemli gelişme olması gerekiyor. Fakat eskisine nazaran daha kötü gecikme değerleri alıyorum.
Demem o ki bu VDSL değerleri normal değil.

1 Beğeni

Attığınız görsele göre yorum yapmıştım. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür