VDSL Port Geçişi

Superonline dan TurkNet e geçiş yapmıştım boş port ADSL den VDSL e geçmek istediğim boş port yok dendi 1 hafta bekleyin dediler bekledim pazar günü VDSL için boş port varmış TurkNet destek kaydı açmış 3 gün içinde geçiş sağlanır dedi bugün geçiş olur mu? Teşekkürler

Bunun cevabını kimse veremez diye düşünüyorum. :person_shrugging:

Şimdi bana geri dönüş yapıldı VDSL için boş port yok başvurunuz olumsuz sonuçlandı dedi ben cumartesi günü donanım haberden yazdım bana pazar günü boş port var destek kaydı açtım geri dönüş yapılacak dendi şimdi bana VDSL portu yok diyorlar böyle şey olabilir mi ya?

VDSL’e Geçiş işlemi başlatıldı demiştiniz yine mi port yok diyorlar.

1 Beğeni

TurkNet kağnı hızında başvuru yaptığı, TT ise TurkNet ‘ten önce kendi müşterisine öncelik verdiği ve TurkNet’ i çok takmadığı için var olan boş port uçmuştur. Şayet o saha dolabında en az 5 boş yoksa işiniz yaş. Ve ULTRA zor diyebiliriz.

Çünkü siz OİM e yazacaksınız. Onlar keyifleri erince mesajınıza bakacak. Sonra başvuru yapıp yapmadıkları ise muallak. Şeffaf bir sistem yok.

Valla ben anlamıyorum ya cumartesi günü yazıyorum donanım haber e pazar dönüş yapıyorlar boş port var destek kaydı açıp ekiplere ilettim size geri dönüş yapacaklar dedi bi daha yazdım 3 gün içinde geçişiniz sağlanır üçüncü günde bana dönüş yapıldı annemin üstüne hat çalıştığı için çekmiyor telefonu ulaşamamışlar başvurunuz olumsuz sonuçlandı dalga mı geçiyorlar benle?

Başvurduğumda altyapı sorgulaması yapıldı boş port var 35 Mbps tanımlayacağız dediler bana gelen hız 12 Mbps napmam gerekiyor benim?

Şuan Adsl olarak hizmetiniz başlamış gibi. Vdsl geçiş talep ediniz. Maksimum 3 iş günü içinde geçişin olması gerekir.

Ben talep ettim 1 hafta bekleyin dediler bekledim tekrar talep edin dediler talep ettim port var kayıt oluşturduk üç gün içinde geçiş yapılır dediler ama bugün geri dönüş yapıldı port yok başvurunuz olumsuz sonuçlandı dediler @bekir.kopuz

Ben de dün vdsl geçiş talep ettim 24 saat çoktan geçti hala bi cevap yok

Port olması durumunda 3 iş günü içinde geçiş yapılıyor diye biliyorum

Evet bana da port olduğunda üç gün içinde geçiş yapılır dendi üçüncü gün dönüş yaptılar bana

Şu anda benim napmam gerekiyor?

Port boşa çıkana kadar bekleyeceksiniz bu esnada btk üzerinden Türk Telekom u port eklemesi konusunda şikayet edeceksiniz. Ayrıca bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip port talebinde bulunabilirsiniz.

Boş port varsa 3. günde geçiş yapılmış oluyor mu yoksa port kontrolü 3 günde mi yapılıyor?

Benim port 4 aydır boşalmadı arada boşaldı TurkNet kaçırdı destek kaydını kapattığından.

Pazar günü kontrol yapıldı kayıt oluşturuldu ekiplere iletildi 2 gün bekledim üçüncü gün dönüş yaptılar port yok diye

1 Beğeni

Sana da adına etiketli telefon kablosu bırakmışlar mıydı?

Bende arıza vardı. O süreçte VAE ye geçiş talebinde bulundum. Adıma etiketli telefon kablosu bıraktılar. Sonra boş port bulunamadı. Talep iptal edildi.

Arızayı gidermek için TT ekibi geldi. Sonra adıma yeni etiketlenmiş kablodan eski YAPA interneti verip arızamı çözdü.

Şimdi yeniden VAE ye geçiş talebinde bulunsam önce yeni hat için bekleyeceğim. Yeni hat için beklerken de port dolacak. Alsana kısır döngü.

Haa bu arada TT en son boş portu görememem için APİ dosyasında bölgeyi kapattı sanırım. Şuan sürekli bölgenizde alt yapı yok uyarısı alıyorum.

ben o arada boşaldığında o gün TurkNet cevap vermeyince millenicom ile iletişime geçmiştim onlar aynı gün ankastreye etiket bırakmıştı ama sonra yine bir şeyler oldu iptal edildi seninki gibi. 1 aydır da türk telekom’u bekliyorum.

Şimdi benden yazılı ve sözlü onay almadan 2 km ötedeki YAPA’ya taşıyıp hızımı 3 mbps ye düşüren TurkNet’in hiç mi suçu yok bu olayda? :rage:

1 Beğeni

Şuan sorgu yapınca ne uyarısı alıyorsun?