VDSL Kullandığım Halde VDSL Altyapını Yok Deniyor VAE Geçmek İstedim Geçirmiyorlar

Merhabalar. VDSL internet kullandığım halde teknik destek bana bölgeniz VDSL alt yapınız yok diyor.
Bknz:

Bunu geçtim. 2019’da oluşturduğum aboneliğimi en az 1 yıl sorunsuz kullanıp 37-40 Mbps hızlarında kullandım. Bknz :

14 Nisandan beri problem yaşıyorum. Kesinti ve hız düşüklüğü hat safhada. Hızım şuanda 15Mbps’den yukarısını görmüyor. TurkNet Forum Moderatörleri santrale uzak olduğum için (980 Metre) VAE geçmemi önerdi.
Bugün VAE geçiş talebinde bulundum ve bana bölgemde VAE Altyapısı olmadığını söylüyorlar.
Bknz:

Şaka mı yapıyorlar dalga mı geçiyorlar? VDSL Altyapım yok(muş), VAE altyapımda yok(muş). Ben ne kullanıyorum ? Hangi altyapı üzerinden ne hizmeti alıyorum? Paketimi sorgulatıyorum 100Mbps paket tanımlanmış diyor. E hızımı düşürdünüz kopma problemini çözerken 15 lere kadar düştü diyorum cevap vermiyorlar. Bu nedir böyle? Artık çarem kalmadı kusura bakmayın ama nereye şikayet edebilirim artık? BTK,Cimer ?
Yeni abonelik açacakmışım gibi başka bir numaradan aradım bana hanfendinin söylediği : Bölgeniz YAPA yani kendi alt yapı bölgemiz olduğu için VAE’den hizmet veremeyiz size. Sadece kendi altyapımızdan. Ne alaka ? Müşteri kaybediyorlar önemsemiyorlar da kendi altyapınızı kullanan insanı kaybedince mi önemsiyorlar ?