Vdsl hizmeti yerine adsl hizmeti sunulması

Önceki firmayla taahhütüm son günlerine yaklaşınca TurkNet 'e geçtim 35 mbps vdsl hizmeti sundular kabul ettim.(önceki hizmetim 8mbps adsl) Sözleşmede de max 50 mbps alabileceğim yazıyor. Hizmetim başlayınca oiste 35 mbps vdsl hizmet aldığım yazıyor. Teknik bilgilerde modeme vdsl olarak buluştuğu yazıyor. Ama modeme adsl olarak kurulum yapınca çalışıyor. Vdsl seçeneğini seçince internet gelmiyor.(büyük ihtimalle adslden henüz geçmedi vdslye) Desteğe talep açtım hattınıza 35mbps tanımlandı 3 iş günü içinde gerçekleşecek şeklinde geri dönüş yapıldı. Umarım gerçekleşir. Böyle bir durumda süreç nasıl işliyor? Vdsl için yeni port mu bağlıyorlar? Bu aralar zaten herkes internet bağlatmaya çalıştığı için boş port da bulunmuyor. Yani vdsl hizmeti alamama ihtimalim varmı? (TurkNet altyapısında değilim. Tt üzerinden)

Kayıt açtıysanız 3 gün içinde VDSL port geçişi tamamlanır.

1 Beğeni

Vdsl Tanım atılmıştır ama port adsl olduğu için sadece adsl kurulumda kullanabiliyorsunuzdur. Fiziksel olarak Vdsl geçirilmeyi bekleyin. Süreç 3 iş günüdür.

3 Beğeni

Cevap için teşekkürler. Aynı portum mu vdslye geçirilecek? Eğer ki yeni porta bağlayacaklarsa port bulamazlar diye düşünüyorum. Umarım yanılırım

Doğru tahmim ettin…

Bir sorun olacağını sanmıyorum ilk etapta ADSL den ADSL e geçiş olur sonrasında (eğer varsa) VDSL port geçişi yapılır…

ben tt adsl deydim direkt vdsl geçtim portum combo portmuş hem adsl hem vdsl miş tt ilmüdürlüğünden öğrendim şuan aynı porttan 63 mb hız alıyorum onu sorun bence tt ye