VDSL Hızı Sorunu

Superonline dan TurkNet e geçiş yaptım Modem geldi kabloları taktım arayüze girdim hat ADSL olarak bağlı online işlemlere girdiğimde modem buluşuyor VDSL olarak gözüküyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

Sol da yani eski sağlayıcıda ADSL hizmeti alıyor iseniz ilk etapta hattınız ADSL olarak açılır. Müsaitlik durumuna göre VDSL geçişi yapılır.

2 Beğeni

Modem ayarlarını kontrol et. Belki modemini VDSL olarak kurmamışsındır.

Müşteri hizmetleriyle görüştüğümüzde VDSL port var dendi bize paket özgür iletişim 35 online işlemlerde teknik bilgilere girdiğimde modem buluşuyor VDSL olarak görünüyor bir de devre numarası değişmiş

TurkNet ten modem istedim modem otomatik ayarlı kabloları bağlayın dediler

Sen yinede bir modem arayüzünden kontrol et bence.

Hat şu an ADSL de görünüyor @Farcih

1 Beğeni

Şu Rehber yardımıyla modem arayüzünde kontrol sağlar mısın rica etsem. Direk sistem bilgisini attığın için net olarak algılayamadım. @umutk830

Sorduğum soruya cevap vermemişsiniz. Superonline da ADSL miydi hattınız?

Evet Superonline da ADSL

Rehber e girdim hepsi otomatik ayar da kullanıcı adı ve şifre doğru

Başvuruda bize port var dendi

Modemde Hem VDSL hemde ADSL otomatik olarak kurulmuş şekilde geliyor. Yani yeni bir ayar yapmanıza gerek yok. Hat sinyaliniz VDSL’e döndüğünde modemde ona göre kendini ayarlayacak.

1 Beğeni

Online işlemlerde teknik bilgilere girdiğimde modem buluşuyor VDSL olarak görünüyor

Bu şekilde

Modem arayüzünde System Info kısmında sağ alta > işareti var ona basın. Orada VDSL mi ADSL mi olduğunu anlarsınız. TurkNet Online İşlem Merkezi’de bazen yanlış gösterebiliyor.

ADSL olarak görünüyor

Tamam o zaman VDSL porta geçiş için destek kaydı oluşturun. VDSL port geçiş işlemleri ortalama 7 günü bulabilir.

Dün oluşturdum 24 saat içinde geri dönüş yapacaz dediler ama bana geri dönüş yapılmadı

Otomatik mesaj ile dönüş yapılır. Eğer detay olarak VDSL geçişi yazdınız ise 10 gün içinde geçiş yapılır