VDSL Hız Artımı

Merhaba, altyapım VDSL’e geçmiş durumda ve “TurkNet Altyapı Sorgulama” kısmından kontrol ettiğimde 82Mbps indirme 6Mbps yükleme hızı alabildiğimi gözlemliyorum. Fakat bana tanımlanan paket 35Mbps. Bunu nasıl çözebiliriz? @alperenatici

Hat değerlerinizi atsr mısınız. Bir de tanımlı paketiniz 35 ise paket seğişikliği bölümünden paket değiştirmeyi deneyebilirsiniz

Screenshot 2023-05-16 103249

Paket Değişikliği kısmında yalnızca 35Mbps gözüküyor. Hat değerleri ektedir.

Selamlar @hasanyarol, forum profilinize tanımlı müşteri numarasına ait hizmet iptal durumunda görünüyor. Güncel hizmetinize ait müşteri numaranızı eklerseniz incelemek ve yardımcı olmak isterim.

Güncelledim müşteri numarasını

Geçişinizin gün içerisinde tamamlandığını görüyorum. Değerler düzelecektir. Açık olan kayıtlarınız üzerinden de detayları ilettiğiniz için ekipler süreci yakından takip edecek. Bir sorun olması halinde müdahale edecek.

100 Mbps tanımlanacak mı? Şu an yalnızca 35Mbps paketi var, anlamış değilim.

Modem değerlerinize göre snr 8 sabitlenir ne kadar hız almış olduğunuz görmüş olursunuz.

şu an 75Mbps indirme hızı alabiliyorum zaten. Paket buna müsaade etmiyor. Paket değişmeli sadece.

75 MB hız sınırın tamamını alamazsın kopma gerçekleşir.

dzfbzdfb

güncel olarak modem değerleri bu şekilde, paket değişikliği şimdi mi olacak? @alperenatici

destek kaydına ekip lazım falan demişler. iç tesisat kontrolü için. modeme gelen max hız 145mbps gözüküyor. iç tesisatta bir problem yok gibi. @alperenatici

konu dışı fakat,
bu hat değerleri ile crc üretmesi çok ilginç.
hattınız neredeyse 50 snr değeri ile crc üretmiş upload kısmı
sanıyorum ki 100 mbit sorunsuz almanız gerekli bu hat ile.

1 Beğeni

Daha önceki gösterdiğiniz değerler hat zayıflaması yüksekti, hattınızda iyileştirme yapınca hat zayıflaması düştüğü için hızınızda artma gerçekleşti.

En son gösterdiğiniz değerlerle 100 mbt alabilirsiniz

1 Beğeni

bu paket hataları bir sorun teşkil edecek gibi görünmüyor iyi günlerde kullanın hizmetiniz.

1 Beğeni

Paket değişikliği süreciniz tamamlandı. Şu anda kontrol sağladığımda 80 mbps’e kadar hattınıza hızın ulaştığını görüyorum. Bu hızı alabilmeniz iç tesisat dahil birçok etkene bağlı. Açık olan destek kayıtlarının da onay vermeniz ile birlikte kapandığını görüyorum. Keyifli kullanımlar.

1 Beğeni