Vdsl hat

Aynı binada olmamıza rağmen üst daire vdsl ben adsl kullanıyorum YAPA altyapısındayım ama hattımın vdsl desteklediğinden bile haberim yoktu yıllardır 16 mbps kullanıyordum 16nında anca 10unu alıyorumda neyse bunu öğrendikten sonra vdsl modem aldım ve hattımın vdsl porta geçirilmesini talep ettim lakin 2 gündür cevap veren bile olmadı bunun yanında yapa profilinide değiştiremiyorum

Üst daire TurkNet ve Yapa kullanıcısı mı? Eğer farklı bir operatör ile vae üzerinden internete bağlanıyor ise sizin vae geçişi için kayıt açmanız gerekir yine TurkNet tarafından uygun görülür ise geçiş yapılır. Uygun görülmez ise iptal edip farklı ISS ten hizmet alarak VDSL kullanabilirsiniz.

Selam, ben üst komşu :blush:
Yapadayım turknetteyim, aynı kutudan bağlıyız,
50mb ye 12 civarı hız alırken, alt kat 10mb e 0.40up alıyor. Santral bu bölgeye vdsl verebiliyor, eski modem adsl olduğu için geçiş olmamış sanırım, ancak vdsl destekli yeni modem alındı hat vdsl geçmiyor. Yapa profilinde değişiklik yapılamıyor, yardımcı olacak kimse yokmudur?

1 Beğeni

Üst komşu da geldiğine göre sorun kalmamış kanıt için. Peki sayın üst komşu karşılaştırma amaçlı sizin ve alt komşunuzun online işlem merkezi üzerinden teknik bilgiler ve modem arayüzünden hat değerlerinin olduğu kısmın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız mümkünse?

YAPA profiliniz kesintisiz profilde mi? Öyleyse OYUN ya da HIZLI profile geçmek için kayıt açın.

Sorun profil değiştirme değil değil hattın vdsl geçmemesi… bende sorun yok.

Sorunların arasında profil değiştirmekte var. Ona cevap olarak verdim.

2.4ghz den yada kablolu olarak test yapabilir misiniz?

:blush: modem gelen hat zayıf neyin testini yapacağız :blush: 10 a 0.4

Siz üst komşu değil miydiniz?

Yapa profilinizin HIZLI’ya ya da OYUN’a çekilmesi için kayıt açın. Bir sorun çıkmazsa bu profillere geçtiğiniz vakit hattınıza VDSL sinyal gelecek.

2 Beğeni

Komple binanın interneti gitti. Şimdi ne yapacağız arkadaşlar, bakım yerine şükretmeyi öğreten bir yaklaşımı bu ? Arıza kaydı açtım bakalım Telekom ne kadar yardımcı olacak. Umarım hattımızı arızalı bir porta bağlamazlar…

Bide arızanın ardından 0850 270 0735 diye bi numara arayıp internet reklamı yapıyor… umarım düşündüğüm şey değildir… bezdirip farklı operatöre geçirme için şebeke :blush: olabilirmi böyle bişey sizce ?

Sanmam. Binanın interneti gittiyse kayıt açarak en doğrusunu yapmışsınız mümkünse binadaki herkes kayıt açsın.

Dediğiniz gibi bir yaklaşım ne TurkNet tarafında ne de diğer alternatif operatörler tarafında asla olmayacak bir yaklaşım. Lütfen biraz dikkat edelim.

1 Beğeni

Hat geldi az önce sanırım, raslantı oldu internet reklamı için arayan,

1 Beğeni

Bu ülkede hak eden hak ettiği yerde çalışmadığı ve hak ettiği mertebede görev almadığı sürece her şey olabilir. Bahsettiğiniz numara ile ilgili yorumlar için 08502700735 | DİKKAT – bildirimler: 45 adresine bakabilirsiniz

1 Beğeni