VDSL Geçiş ve Bekleyen Türk Telekom Onayı

YAPA 'dan VDSL ye geçiş için başvuruda bulundum. Sokaktaki saha dolapları yeni bağlandı. Kabine kadar fiber altyapı var.

TurkNet tarafından geçiş sırasında telefon numaramın değişeceği söylendi. Tamam sorun yok dedik. Onay verdikten sonra ilk iş günü gelip ankastreden etiketleme yapıldı. Ben bu aşamadan sonra destek kısmından geçişin tamamlanmasını bekledim.

ancak Türk Telekom henüz onay vermesi gerekçesiyle bekledim. Pazartesi yapılan etiketlemeden sonra Cuma günü tekrar etiketleme yapmak için geldiler. Görevliye pazartesi gelip zaten adıma etiketleme yaptınız dedim. Görevli kontrol edip burda varmış zaten diyerek telefondan birine hattımın çıkarıldığı uçlar için (örn. G10 için onay ver gitsin dedi)

Herhalde artık internette gelir düşüncesiyle hattımı yeni uçlara bağladım. Telefon numarası değişmiş ve aktif bir şekilde aranılabiliyor. Ama halen VDSL sinyali yok. TurkNet tarafından da halen Türk Telekom onayı bekleniyor cevabı alıyorum.

Kopukluğun nerde olduğunu anlayamadım. Türk Telekomun kasten yaptığı birşeymi bu onay işlemi. Kaldıki onay verilmediyse telefon nasıl aktif oluyor.

Yada bu aşamadan sonra TurkNet ekiplerinin santralden ek bir işlem yapması gerekiyorda onlar mı gelmiyor. Neyin nesi anlayamadım henüz.

Çevir sesi var ancak dsl ışığı yok diyorsunuz doğrumu? birde TurkNet Online İşlem Merkezi teknik bilgilerde devre numarası varmı bunu kontrol edip yazarsanız sevinirim.

Az önce internet bağlantısı geldi. Ancak modem 16379 vdsl ile bağlanmış. TurkNet Online İşlem Merkezi de ise devre numarası vs. var ama orada bağlı değil görünüyorum. herhalde yeni hatta güncelleme yapacaklar. Birşeyler düzeliyo gibi

İnternetim sabahtan beri yine kesik. VDSL geçiş nekadar zahmetliymiş. Halen telekom onay vermedi diyorlar.

Ben de VDSL VAE ye geçme işlemi 2 hafta kadar sürdü. Geçeli 1 hafta kadar oldu fakat internet çok dalgalı sadece sabah saat 10 a kadar tam 35 alabiliyorum sonrasında 15 10 20 böyle geziniyor. Ping de öyle çok dalgalı. Sen de bağlandıktan sonra 1 günlük test deneyimini yazar mısın ?

Ben direkt yeni baglattim bir hafta oluyor dediğin gibi bazen ping yükseliyor. 1 diş cekince hız 35 lerden 10 civarına düşüyor. Ama genel olarak iyi.

YAPA’da mısın VAE’de mi ?

Vaedeyim. Benim modem galiba biraz sıkıntılı normalde sende 1 diş çekince hızın kaç oluyor

Hız karşılaştırma kablosuz ağ üzerinden olmaz. :thinking::roll_eyes:

1 Beğeni

İnternetim halen yok. Ayrıca teknik bilgiler kısmında devre numarası vs. çıkmıyor. Bir tek değiştirdikleri telefon çalışıyor. Onuda biri aradı. tabiki yanlış numara