VDSL geçiş sıkıntısı

yıllardır 16mbps TurkNet kullanıyorum.yaklaşık 2 yıl önce bulunduğum konuma vdsl altyapısı geldi fakat fiberde gelir yakında diye modem alıp geçiş yapmamıştım.artık günlük işler için bile hız yetersiz hale geldiğinden 16.02.23 altyapımı tekrar sorgulattım 46mbps vdsl olarak gözüküyordu.teyit amaçlı destek kaydı oluşturdum.onaylandı 46mbps vdsl desteklendiği , boş port olduğunu ve vdsl modem temin ettiğim takdirde geçiş işleminin sağlanacağı söylendi.modemi aldım ve sözlü onay için aradılar bu esnada hızı maksimum 17mbit verebildiklerini , modemi iade etmem veya turk telekom ile iletişime geçmem gerektiği söylendi.hala farklı internet sağlayıcılarıda olmak üzere tüm platformlarda 46mbps vdsl altyapımın olduğunu gözüküyor.kısacası elimde kutusu açılmış modem ve 7mbit download ile kaldım.bi çözüm var mıdır?

Selamlar @mfenfik, foruma hoş geldiniz. Görüntülediğiniz port başka bir kullanıcıya tahsis edilmiş olabilir. Paket / Tarife / Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden 15 gün ara ile destek kaydı oluşturursanız ekipler boş port olması halinde geçişinizi yapacaktır.