VDSL e geçtim ama tarife ADSL de kaldı

merhaba arkadaşlar. ben 22 mayısta online işlem merkezinden vdsl geçiş talebinde bulundum. 30 saniyede adsl sinyali gitti, vdsl sinyali geldi. o zamandan beri yaklaşık 2 haftadır sorunsuz 35 mgbit interneti kullanıyorum. ama tarifeme baktığında hala adsl görülüyor. vdsl geçiş işlemi beklemede görünüyor. 2 gün önce destek talebi açtım cevap gelmedi. açıkçası internet gidecek diye korkuyorum. nedeni ise türktelekom kullanırken yine vdsl geçiş talebinde bulunmuştum. 1 ay bekletip geçirmemişlerdi. altyapı desteklemiyor dediler. sonra TurkNet’e geçerken yine vdsl olarak başvurdum. be sefer interneti komple kestiler. 9 gün sonra portu değiştirip interneti adsl olarak verdiler. 3 yıl sonra sonunda vdsl’e sorunsuz geçebildim. ama bu sefer de tarife değişmiyor. hep bir aksilik. eğer tarifenin adsl’de kalması ilerde bana sorun yaratmaz ise umrumda değil kalsın. ama vdsl kullanırken tarifenin adsl olması ilerde sorun yaratır mı bilmiyorum. neden TurkNet 2 gündür hiçbir cevap vermiyor, anlamadım. bir fikri olan varsa, yol gösterirse sevinirim.

Tanımlı paketin isminin bir önemi olacağını sanmıyorum. Bu aciliyeti olan bir konu değil sonuçta. Açtığınız kayıt üzerinden takibini yapın

cevap için teşekkürler hocam. bu vdsl geçişi uzun zamandır beklediğim için insan, ister istemez endişeleniyor. yukarıda daha önce yaşadığım sorunları yazdım. müşteri temsilcileri vdsl olduğunu söylüyordu ama geçmek istediğimde teknik ekip geçiş yapmıyordu. 2 hafta öncesine kadar da turktelekom sitesinde bu adreste adsl kullanabilirsiniz diyordu. vdsl’e geçtikten sonra ise bilgiye ulaşılamıyor diyor. mahalledeki bütün evlerde de ya adsl ya bilgiye ulaşılamıyor diyor. hiçbir yerde hipernet görünmüyor. altyapı belli ki vdsl destekliyor ama teknik ekip sorun çıkarıyor. umarım bu kez sorun çıkmaz. tarife de sorunsuz değişir. bekleyip görmekten başka çare yok sanırım. tekrar teşekkürler.

1 Beğeni

Umarım sorunsuz kullanmaya devam edersiniz. Bir problem çıkmadan. Hayırlı olsun tekrardan.