VDSL Boş Port Sorunu

1 yıldan fazla süredir TurkNet abonesiyim. ADSL modemim olduğu için 16 Mbps hızda ADSL internet hizmeti alıyordum. 5 gün önce destek kaydı oluşturdum ve VDSL modem almam halinde hızımın 35 Mbps yükseltileceği söylendi. Bunun üzerine VDSL destekli bir modem aldım ve hızımın yükseltilmesi istediğimi söyledim. 3 gün içinde bunun gerçekleştirileceği söylendi. Ama bugün gelen mailde müsait port olmadığı için şimdilik VDSL pakete geçemeyeceğim söylendi. Böyle bir durumla karşılaşmamak için modem almadan önce özellikle sormama rağmen karşılaşacağım sorunlar söylenmedi. Şimdi bu aşamada herhangi bir işlem sağlanamamaktadır diye geçiştiriliyorum. Ayrıca başka online sitelerden kontrol ettiğimde port var olarak gözüküyor. Ne yapmam lazım?

Port var bilgisi görünüyor ise tekrar destek kaydı üzerinden talebinizi iletin. Port anlık tükenebiliyor ve bilgiler anlık değişebiliyor.

2 farklı siteden tekrar kontrol ettim. Netspeed port yok olarak gösterirken Extranet port var olarak gösteriyor. Doğru bilgiye ulaşabileceğim başka bildiğiniz site var mı?111112

1111 Yükleme: 1111.JPG…

1 Beğeni

gibirnet in sorgu sistemini de deneyin.

OİM üzerinden sizden geçiş için onay istedilermi boş port olduğu zaman?

133135412
Gibirnet’te boş port var ama 35Mbps değil de 15Mbps’e kadar hız verilebileceğini söyledi. Çok ilginç…

Evet, ben paketimin yükseltilmesi için başvurdum. Önce telefonla arayıp onay istediler. Sonra 3 gün içinde geçeceğimi OİM üzerinden destek kaydıma bildirdiler. 1.günde de boş port olmadığını söyleyip destek kaydımı kapattılar.

İlginç olan bir şey yok kardeşim. Port müsaitliği anlık değişiyor galiba. VDSL port gözüktüğünde sana söyleyecekleri şey 35e kadar veriririz, ADSL port gördüklerinde 16’ya kadar veririrz. Gibir gibi. Senin sorunun port. Uygun vdsl portu gözlemlediğinde arayıp hemen kayıt yapıtman lazım.

16 Mbps veren Gibirnet’le konuştum. Port durumuyla alakasız saha dolabına çok uzak olduğum için 16 verebileceklerini söylediler. TurkNet, Millenicom ve Netspeed ise boş port durumunda 35’e kadar verebileceğini söyledi. Her saat port durumunu kontrol etsem bile TurkNet destek talebine en erken 1 saatte dönüş sağlıyor. Anlık değişim oluyorsa müsait portta geri dönüş sağlanana kadar gider diye düşünüyorum.

modem arayüzünde hat bilgilerin nasıl peki ? mesafe sorun oluyorsa zorlama. kopmadan kullanamazsın.

Zyxel modem aldım onu kullanıyorum. 192.168.1.1 üzerinden hat bilgilerime nasıl bakabilirim?

xdsl istatistiği gibi bir yer olacak diye hatırlıyorum. Arayüzü gezerseniz bu tarz isme bakarak arayın.

xdsl Bu şekilde…

TurkNet OİM üzerinden vdsl boş port takibi yapılmasını isteyiniz aynı şekilde bende istedim 3 ay içerisinde boş port bulundu yani ekipler arka planda port takibi yapıyor.Boş port olması durumunda tekrardan size geri dönüş sağlanacaktır.

Teşekkürler, talebimi ilettim. Geri dönüş bekliyorum…

1 Beğeni