Vdsl bağlantı problemi

Merhaba,sorunum Vdsl bağlantı sağlayamamak.Hattımı operatör değişikliği ile taşıdım Vdsl 35 mbps paketine sonra Yapa altyapısına dahil edildim.Şuan paketim 100 mbps’ye kadar yazıyor.Ancak hala adsl bağlantı sağlıyorum.Vdsl bir modem taktığımda dsl ışığı sabit yanıyor ama modem ip almıyor oimde de offline yazıyor.Sorun snr margin değeri olabilir mi? Yada ankastreye ayrı hat çekilip bağlanmama ihtimali varmı?Snr değerlerim 5-6-7 arası gösteriyor yani çok düşük.Şimdiden teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Yapada snr çok düşük olsada 6 bandında bazı modemlerde hiç sorunsuz çalışıyor.
İmkanın varsa ankastresen bağlayıp gör farkı ona göre.cat6 ya gir bence… aslında yapa öyle güzel birşeyki modemin alabildiği hıza uygun şekilde adsl veya VDSL seçebiliyor profilden…
Ben Cat6 çekmeden önce 43 45 bandındaydı Cat6 da 50mbt gördüm…
Tabi şimdi bi sorun var. Umarım çözülür port kaynaklı

1 Beğeni

Port kaynaklı problem nasıl çözülebilir çünkü ekipler sorunu hiçbir şekilde söylemiyor,sadece yapa ekipleri sizinle iletişime geçecektir deniyor.6 gün önce söylendi bu.Ankastrede iki çift kablo var boşta ama etiketi yok.

Bu problemi nasıl çözebiliriz arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Merhaba,destek kaydı açtıysanız geri dönüşü beklemeniz gerek port değişikliği vb. sizin yapabileceğiniz işlemler değil.