Vdsl altyapım kullanırken adsl gözükmeye başladı

VDSL Altyapısında 35 mbps kullanmaktayım, 81 mbps desteklediği yazıyordu. Bugün kontrol ettiğimde altyapımın 11 mbps adsle düşürüldüğünü altyapı sorgulamalarında gördüm. Şuanda 35 mbpsi sorunsuz alıyorum. Paket yükseltmeyi düşünüyordum. bu benim önüme engel koyacak mı? Sistemde böyle görünmesinin sebebi nedir? Portlarla oynanmasından olabileceğini düşünüyorum da.

Altyapı sorgulama da adsl görünmesi mevcut vdsl hattınızı etkilemez. Yeni başvuru yapacak olan bi abone adsl kullanabilir ama siz mevcut vdsl abonesi olduğunuz için vdsl kullanmaya devam edebilirsiniz ve hız paketinizi 75e yükseltebilirsiniz

2 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi
Teknik & destek
Teknik bilgiler ekranını ss atabilir misiniz
Ve modem hat değerlerinizi

1 Beğeni

modem

Teknik bilgiler kısmı buglu heralde. Modem değerlerinde ayarlamaları tam yapmadım bu şekilde gözüküyor.

VAE’ye yeni geçiş yaptım. (1 hafta)

1 Beğeni

Bu hat değerlerine göre 35 max mı alıyorum? Çünkü bu modemin arayüzüne alışamadım :smiley:

1 Beğeni

SNR’ı yükseltiyorum Atanabilir Hız düşüyor (Hızım 35 kalıyor) sebebini anlamış değilim. SNR düşük hali bu şekilde 100 mbps destekliyor diyor.

1 Beğeni

resim_2020-11-14_160429
Buda benim düşünceme göre daha iyi hat değerim atanabilir hız gördüğünüz gibi düştü. Ama bana bu değerler daha güzel geldi. (SNR’ı yükselttim ama hızımda düşük olmadı onuda söyliyeyim 35 tam alıyorum speedtestte.)

Bu arada ip adresim değiştiğinden beri speedtestte (hızım çok daha iyi oldu değiştikten sonra) konumuma kahramanmaraş diyor ama ben bursadayım :smiley:

Snr’yi 16/17 yap 75 mbit pakete geçiş takep et

Eğer paket değişikliği menüsünde 75 yada 100 mbit seçeneği yoksa bu menüden talep et.

Destek kaydına vdsl 75/100 mbit pakete geçiş talep ediyorum. İlgili birime iletmenizi arz ederim. Teşekkürler
75 istiyorsan 75 yaz
100 istiyorsan 100 mbit
Yaz gönder

100 destekliyor mu ki? 75lik paketten 100e geçiş yapılabiliyordur diye düşünüyorum.

100 desteklemez eğer çok ihtiyaç yoksa 35 e devam edebilirsiniz veya 75 mbps paketini seçebilirsiniz

2 Beğeni

Teknik bilgiler kısmında hiç bir ayrıntı yer almıyor bunun sebebi nedir?