Vdsl Altyapı Geldi Vae Porta Hemen Geçmeli Miyim?

Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar, Yaklaşık 4 yıldır türknetin yapa altyapı müşterisiyim, maalesef evim santrale yaklaşık 2800 km uzaklıkta bana gelen maksimum hız 9 mbps, geçen hafta mahallemize 2 adet vdsl dolabı kondu ve bu 2 dolap da evime yaklaşık 50 metre uzaklıkta, bu dolapların bir kaç hafta içinde aktif olacağını söylediler. Benim merak ettiğim bir şey var ben suan türknetin mevcut yapa altyapısında oldugum için bu yeni vdsl hizmetinden yararlanabilir miyim, biraz araştırdım vae portuna geçmem gerektiği söylendi, hemen vae portuna geçiş için talep oluşturayım mı yoksa, dolapların devreye girmesini bekleyim mi beklersem eğer port problemi yaşar mıyım ? Yetkili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

Müşteri numaram: 933459
Devre numaram: 100095098

Evim ile dolap arasındaki mesafe (kırmızı renkle işaretlediğim vdsl dolabın bulundugu nokta)

Yeni konulan Vdsl Dolabı:

Şuanki Değerlerim:

Altyapı sorgulama sitelerinden kendi dairenizi veya turknetin kendi sitesinden Binanızdaki farklı bir daireyi sorgulayın ara sıra. 35 mbps ve üstü hız görürseniz vae geçiş isteyin destek kaydı üzerinden geçiş yapılır

Evet onu ara ara sorguluyorum, acaba diyorum dolap devreye girdiği sıra vaeye geçmek için talep açsam geç kalır mıyım boşta port kalmazsa diye korkuyorum, şuan boş port varken vaeye geçiş talebi oluştursam mı moderatörler ve daha en önce bu konuda tecrübe yaşan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

Geç kalmazsınız, adsl olarak vardır muhtemelen port şu anda. Vdsl port açılmadan geçmenizi önermem ama siz bilirsiniz yine de. Muhtemelen farklı saha dolabından adsl verilir vdsl geçiş için uğraşırsınız birdaha

Aynı süreci ben yaşadım bende dolap kurulduktan bir kaç saat sonra aktif edildi sorgulama yaptığım zaman boş port çıkmıştı ama geçişim sağlanamamıştı portlar doldu.3 ay boyunca boş port bekledim binadan imza topladım ve Türk Telekom Müdürlüğü’ne dilekçe bıraktım ardından Cimer ve BTK üzerinden istek ve şikayetlerde bulundum port takviyesi için.3 ayın sonunda port takviyesi yapıldı ardından benim için arka planda port takibi yapan TurkNet boş port çıktığı anda arayarak geçiş için onayımı istedi ve ortalama 3 günde geçişim tamamlandı.

Kuzenim iki sokak ötede oturuyor o da yapa altyapısındaydı aynı saha dolabından bağlantımız gerçekleşiyordu, onların da mahalleye bu vdsl dolabından konmuştu, dün alt yapı sorgulaması yaptık 70 mbps hız alabileceğini öğrentik, ama boş port yok diye vaeye geçişi sağlanmadı, aynısı benim başıma gelir diye korkuyorum, sonucta ben TurkNet altyapısındayım tt önceliğini kendi müsterilerine sağlar, şuan vaeye geçsem belki benim icin daha hayırlı olmaz mı

Destek kaydı bıraktım adsl vae portuna geçmek için ama vae altyapısı için geçişim uygun gözükmüyormuş bir kaç hafta sonra mahallemizdeki vdsl kabini devreye girecek ona yetişmem lazım, sebebini soruyorum boş port yok mu diye cevap da verilmiyor. Netspeed ve millenicomdan sorgulama yaptıgımda adresimde boş port gözüküyor. Teknik ekipten yetkili biri varsa yardımcı olabilir mi. Çünkü kuzenim gibi mağdur olmak istemiyorum, onların mahallesine vdsl geldi ama yapa da oldugu icin geçemedi boş port yokmuş onda.

GÜNCELLEME
1 ay önce mahallemize konulan vdsl dolaba dün itibariyle fiber kablo çekildi, bugün de elektrik şirketi elektriği bağladı, bundan sonraki süreç nedir adsl dolaptan vdsl dolaba portların taşınması mı

Yeni dolaba portlar eklendikten sonra aktif edilecektir.Dolap aktif edildikten sonra port takibi yapabilirsiniz geçiş yapmak için.

2 Beğeni

Ben şuan yapadayım, altyapı kontrolu yapıyorum ara ara dolap aktif edildigi an geçeceğim. Bir şey daha sormak istiyorum peki mahallemizde mevcut tt adsl kullanan üyelerin portları kendiliğinden vdsl dolaba aktarılmaz demi yani dolap aktif edildiğinde tt ekipleri kendi adsl abonelerini bu dolaba kendi kafalarına göre geçirebilirler mi

Vdsl aktif olduğu zaman onlara paket sunarlar geçmek isteyenler geçer. Daha üst pakete geçmek isteyen olacaktır. Kaçırmadan geç

2 Beğeni

Kafalarına göre geçirilemez ancak Proje Ekibi tarafından belirlenen hatlar oraya bağlanır.

2 Beğeni

Sizin başınıza gelenin benim de başıma gelmesinden korkuyorum o yüzden bu süreci sıkı takip ediyorum. Dolaplar konunalı 1 ay geçti 2 gündür bi hareketlilik var fiber kabloyu çektiler ardından dolaba elektrik bağladılar, geriye dediğiniz gibi vdsl portların eklenmesi kaldı gibi. Dolap aktif edildiginden ne kadar süre sonra Altyapı sorgulama sitelerine yansıyor acaba

Selamlar, @teyos000 siz bence kişisel port takibinizi yapmaya devam edin ama bir de destek kaydı oluşturun. Paket//Tarife değişim kategorili bir kayıt oluşturarak talebinizi bize detaylı bir şekilde iletin. Arkadaşlarım da sizinle birlikte süreci takip etsinler. Saha dolabı aktif hale geldiğinde direkt olarak işlemleriniz başlasın.

1 Beğeni

GÜNCELLEME:

Dolaba konulan fiber optiık kabloya lehim yapıldı, bugün dolabın camından içeri baktım elektronik sayaç üzerinde rakamlar yazıyor, dolaptan da fan sesi geliyor, sizce bu gelişmelerden sonra dolabın aktif edilmesi daha ne kadar sürer ?
Dipnot: Dolaplar mahallemize konulalı tam 2 ay oldu.

Fanlar çalışmaya başladıysa dolap aktif haldedir hocam.

1 Beğeni

Hocam ama vdsl dolapların yanında eski tip adsl dolap hala aktif duruyor, o dolaptaki portları vdsl dolaplara taşımaları gerekmiyor mu

Yeni dolap kurulumu sırasında içine gerekli port vb. şeyler yerleştirilmektedir. Bu durum hakkında bilgi almak için bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçmenizi öneririm.

1 Beğeni

GÜNCELLEME:

Dün itibariyle vdsl dolaplarımız aktif oldu dolaplara kartlar yerleştirildi. Türk telekom, TurkNet, netspeed gibi firmalardan altyapı sorgulama yaptığımda da vdsl hizmetin aktif olduğunu gördüm. Dün TurkNet online işlemelerden kayıt bıraktım vdsl dolaba geçmek icin ama beni suan geciremeyeceklerini söylediler. Halbuki bugün Türk Telekomda çalısan yetkili bir arkadasıma sordum bizim mahallemizdeki dolapların artık aktif olduğunu söyledi, Bu konuyla ilgili yöneticiler yardım edebilirse sevinirim, zaten yıllardır bu anı bekliyorum ama türknetteki arkadaşlar yardımcı olamadı

Aldığınız altyapı sorgusu ekran görüntülerini destek kaydınıza ekleyin. Apartman dairesinde iseniz yine TurkNet altyapı sorgu sisteminden karşı komşunun adresinin (TurkNet kullanmayan komşunun) Sorgu ekran görüntüsünü ekleyin tekrar kontrol etsinler.

1 Beğeni