VDSL/ADSL Kullanıcıları İçin İnternet Hızını Optimize Etme Yöntemleri

TurkNet olarak size her zaman kaliteli, sorunsuz internet deneyimini yaşatmak bizim en büyük önceliğimiz. Ancak modemin güncelliği, konumu, kullanıcı sayısı gibi pek çok faktör özellikle ADSL/VDSL kullanıcılarının zaman zaman internet hızının düşmesine neden olabiliyor. Sınırsız, kotasız, özgür internetinizi yüksek verimle kullanabilmek için bu anlarda yapacağınız birkaç küçük değişiklik ile internet hızınızı optimize edebilirsiniz.

· Modeminizi güncel tutun: İnternet hızınızı etkileyen önemli faktörlerden biri de modem donanımınızdır. Cihazlarınızın güncel olduğundan emin olabilir, son güncellemeleri yükleyerek modeminizden tam performans alabilirsiniz. Modem güncelleme ile ilgili tüm sorularınız için http://forum.turk.net adresinden de bize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

· Evinizin mimarisini göz önünde bulundurun: Wi-Fi sinyalleri duvarlar, kirişler gibi engeller nedeniyle de zayıflayabilir. Bu nedenle bazı odalarda internet performansınızdan tam verim alamayabilirsiniz. Modeminizi engelleyicilerden uzak, evinizin orta bölgesinde bir konuma yerleştirerek bağlantı hızınızı yükseltebilirsiniz.

· Arka planda çalışan, gereksiz uygulamaları kapatın: Bilgisayarınızda veya diğer cihazlarınızda çalışan arka plan uygulamaları, internet hızınızı önemli ölçüde düşürebilir. İnterneti kullanırken gereksiz uygulamaları ve indirme işlemlerini kapatabilirsiniz.

· Tarayıcı ayarlarınızı optimize etmeyi unutmayın: İnternet tarayıcınızı düzenli olarak temizleyerek ve gereksiz eklentileri kaldırarak daha hızlı internet deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca, sayfaların daha hızlı yüklenmesine yardımcı olan tarayıcı önbelleği ve sıkıştırma özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.

TurkNet’liler internetini kesintisiz, özgürce kullanabilsin diye her zaman buradayız. Hizmetinizle ilgili tüm sorularınız ve önerileriniz için TurkNet Online İşlem Merkezi ya da mobil uygulamamızdan bize ulaşabilir, destek isteyebilirsiniz.


Merhaba, yukarıdaki gibi bir eposta aldım. Birinci bulletta yer alan “Modem Güncelleme” hakkında bilgi almak istiyordum.

1 Beğeni

Merhaba,

  1. Hangi modemi kullanıyorsun.
  2. Profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz.

Tp-Link VR600 en son güncelleme mevcut, önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Merhaba, müşteri no: 2494940. Profilime de ekledim.
Resim olarak modemin arkasında yazanları ekliyorum. Modeli Vodafone sanki ama tam da anlamadım.

Destek alamadık…

Merhaba @1tane1 kullandığınız modemin yazılım güncelleme menüsü normal kullanıcı menüsünde devre dışı bırakılmıştır.
Kullanıcı adı: VodAdmin
Şifre: Voda556Net12
Bu root giriş bilgilerini kullanarak giriş yaparsanız yazılım güncelleme menüsü açılacaktır. İyi günler dilerim.

Teşekkürler, ben bir ilgileneyim.