VDSL Abonelik- ADSL2 Plus Gözüküyor Hızım ise 16 mbps

Merhabalar Türk Telekom adsl’den TurkNet 35 mbps Vdsl geçtim fakat internet hızım 16mbps ve Adsl2plus görünüyor. Bununla ilgili arıza kaydı oluşturdum fakat hız değerleriniz normal diye bilgi geldi orada yazan değerler de 16mbps olduğunu gösteriyor. Tekrar kayıt oluşturdum ve bekliyorum fakat gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan sadece ben değilim. Bu sorun ne zaman düzelecek bilgi verebilecek var mı? İyi çalışmalar.

Ev telefonu numaranız tanımlandı mı? Hizmetlerim bölümünde gözüküyor mu?

Aynı sorun bende de var. Geçmişi baya sıkıntılı 30 gündür kullandığım vdsl hizmeti alamıyorum.

Modem adsl kurulumda çalışmıyor, vdsl bağlantı ile kuruyorum ama TurkNet sayfasında adsl paketim gözüküyor vdsl başvuru yaptım 10 gündür ses seda yok. Talep açıyorum hattınız normal diyor 26mbs alabiliyor muşum. O hız gözüksede 16 üzerine çıkamıyorum diyorum. 13 saattir sorunsuz 26mbs alabiliyorsunuz yanıtı geliyor :smile:

İç tesisat sorunlu denildi, değiştim. Halbuki ev daha yeni yapıldı. Modem sorunlu denildi, değiştim. Halbuki o modem ile onlardan vdsl hizmet alıyordum.

Bu sorunları dile getiriyorum destek çalışanı TT ye arıza bildirimi açıyor, 3 gün sonunda sorun yok damgasını alıyorum. Günlük doz haline geldi, sürekli TurkNet ile bu işlemi yapıyoruz :smile::smile::smile: onlar TT talep açıyor bende sorun yok damgasını alıyorum. Ama bunu yaparken yazdıklarımı okumadan yapıyorlar.

Online İşlemler’den paket ve teknik bilgiler kısımlarının görüntüsünü paylaşın.

1 Beğeni

[Devre no yazdığı için resim kaldırıldı]

İlgili görselleri paylaştım.

İlgli görselleri paylaştım.

Umarım aynı süreci ben de yaşamam :smile:

Numara tanımlanmadığı için adsl hizmet geliyor. Tanımlanmasını bekleyin.

Tahminen bu süreç ne kadar sürer.

Evet gördüğümüz gibi paket ve port kısmında sıkıntı yok. Numara tanımlanınca sorununuz çözülür. Süre kısmına gelirsek valla bulunduğumuz süreci göz önüne alırsak ben belli bir gün vermesem daha doğru olur ama en kısa zamanda hallolur, merak etmeyin.

1 Beğeni

Teşekkür ederim bilgi için. Peki numara tanımlandığını nasıl anlayacağım? Siz santral kısmının boş olmasından mı numara tanımlanmadığını anladınız?

Numara tanımladığı zaman hizmetlerimde telefonun yanında numara gözükür.

2 Beğeni

Bilgi için teşekkür ederim.

1 Beğeni