VAE'ye geçtim düşük hız yüksek ping

3 senedir TurkNet kullanıcısıyım. 2 sene boyunca 16 mbps kesintisiz download hızı alıyordum. Son 1 senede 10 mbps ye düşürüldü internetim. Geçtiğimiz aylarda bir internetimde bir arıza oldu. Çözüldükten sonra VAE altyapısı diye bir şey öğrendim. Geçiş talep ettim 2 hafta gibi bir sürede geçişim tamamlandı. Sistemde 35 mbps download 5.7 upload hızı aldığım gözüküyor. Fakat 35 mbs download hızını ancak sabah saat 8:00 dan 9:30 a kadar kullanabiliyorum. 9:30 dan sonra sürekli çok düşük ve dalgalı oyunlarda ping değerleri her saniye farklı ne yaptığını bilmiyorsun. VAE ye geçmeden önce bu sorunların 1 ini bile yaşamadım. Sebebi nedir ?

Online İşlemler - TurkNet üzerinden Yardım merkezi>İnternet>Arıza sorgula>arızanız varsa buradan devam edin>Hızım Düşük-Performans şeklinde sayfaya gelip Ping olduğu saatlerde 15 dakika aralıklarla kablolu olduğu belli olacak şekilde 3 kere speedtest sonucu ve traceroute sonucunu teknik destek ekibiyle paylaşın. Yapılabilecek bir şey varsa söyleyeceklerdir.

1 Beğeni

aslında 3 gün önce destek kaydı açtım o gün ve ondan sonraki gün içinde 7 8 tane test yaparak destek kaydına ekledim halen geri dönüş sağlanmadı beklemekteyim.

2 Beğeni