VAE'den YAPA'ya Geçiş Tamamlandı

Merhaba, 1 hafta önce 21 eylülde yapa’ya geçiş yapacağım sms ile bildirilmişti. Bugün gelen mesajla işlemin tamamlandığı söylendi. Her ihtimale karşı modemi sıfırlayıp yeniden yapılandırdım. Şuan aynı şekilde çalışmakta ama farkı anlayamadım. Eskisinden hiçbir farkı yok şuanda ve hızım hala eskisi gibi olması gerektiği hızda değil. TurkNet Online İşlem Merkezi’de biraz garip gözüküyor modem buluşmuyor vs. gibi. Mesafe alınamadı neyden kaynaklı acaba?

Olması gerektiği hız nedir? Modemin hat bilgilerinin olduğu sayfanın tamamını paylaşır mısınız mümkünse…

Şuan İnternete giremiyorum. Bi anda gitti

Bununla ilgili devam eden destek kaydı var mıydı?

Yapa ile ilgili herhangi bir kaydım yok otomatik olduğu için. Hız problemine gelecek olursak türktelekom hattımın 35mbpsye kadar desteklediğini söylemişti şuanda onunla ilgili destek kaydı devam etmekte 1 haftayı geçkin bir süredir türktelekom ilgilenmiyor. Bana gelen bilgide 25 eylülde kontrol edilecek daha.

Bu arada şuanda İnternete giremiyorum fakat modem üzerinde dsl ve internet ışığı yanıyor. Ne yapmam lazım?

Yeniden kurulum yaptınız mı?

Tamamlandı mesajı geldiğinde zaten çalışıyordu kesilme olmadı hiç sonra yeniden kurulum Yaptım yine çalışıyordu bir anda gitti

Bununla ilgili bir destek kaydı oluşturun TurkNet tarafından da kontrol edilsin. Zaten 25 Eylül de randevu verilmiş o süreye kadar sinyal bilgisi de alınmış olur

modeme yeniden kurulum yaptım şuanda internetim geldi. Şuanda bir artış söz konusu gibi duruyor. Ama yine olması gereken hızda değil

Modem ADSL de mi VDSL de mi? Bu değerlerin üst kısmında modülasyonu yazar

Ayrıca modemin yazılımı en son firmware ise onu daha eski bir firmware ile değiştirin. Son yazılım sorunlu. CRC üretip hattın kopmasına neden oluyor

Vdsl, şuan yine internet kesildi. Sanırım akşama kadar bekleyip daha sonra yeniden kurulum yapsam daha sağlıklı olur. Mesajdada aralıklarla kesinti yaşayacağım belirtilmişti yapa geçişinde

şuanki durum bu şekilde

Up tarafında ki zayıflama olması gerektiğinden çok fazla. Modeme gelen kabloyu kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın.

birkaç gün öncesine ait değerler. Herhangi bir oynama yapılmadı kabloda vs ev içerisinden

Dediğim gibi kontrolü yapın. Bu arada apartman dairesinde oturuyor iseniz sizden sonra komşunuzun biri internet hizmeti aldı ise onun hattını bağlarlar iken sizin kabloyu da oynatmış olabilirler. Önce iç tesisattan emin olun

Apartmandaki dolap hiç iyi durmuyor zaten

1 Beğeni