VAE mi YAPA mı?

İyi akşamlar. 10 küsür yıllık TTNET aboneliği den sonra bir risk alarak TurkNet bağlattım. Biraz uzun sürdü ama sonunda internetim geldi. Forumda gezerken VAE - YAPA altyapısı gibi kelimeler gördüm. Araştırdım ve online işlemlerde yazan Santralim YAPA olarak gözüküyor ancak bana VAE bağlantısı yapılmış. Ne yapmalıyım? Ne tavsiye edersiniz? Ve kapalı gözükmesine rağmen benim internetim var.

Hat değerlerim iyi mi sizce? Eski bir Airtirs modem kullanıyorum. Eski bir binada Telefon kablosuyla geliyor internetim.

50 mps download 8 mps Upload
SNR : Download 17 Upload 26
Crc gelen 50 giden 1

1 Beğeni

Merhaba,
Siz de ben gibi 11 yıllık TTNet ten sonra TurkNet e gecmissiniz.
Öncelikle modem arayüzündeki değerlerin ekran görüntüsünü atın.
Vae standart Telekom altyapısı. Yapa ise TurkNet in kendi santrali.
Eğer mevcut Tt altyapısı Yapa dan iyiyse Vae de kalırsınız. Ama Yapa daha yüksek hız veriyorsa Yapa ya geçirirler.
Beni Vae den YAPA ya aldılar ama her ne kadar da Snr değerlerim iyi olsa da mesafem 1135 m olduğu için sağlıklı olmadı ve Vae ye geri dondurduler.
Santral mesafeniz ne kadar?
Yakinsaniz Yapa dan sağlıklı hizmet alırsınız

Yapa aktifse zaten Vae kapalı gözükür
Lokal olarak Yapa da olsa zaten belli bir noktaya kadar yine Vae altyapısını kullanıyorsunuz. Sadece bağlı olduğunuz port Yapa santralinde.
Sizin internet altyapı sorgulama da ne gözüküyor?

SANTRALE UZAKLIĞIM 250 METRE
İLK BAŞTA 75 MPS VERDİLER AMA SNR DEĞERİM 7 LERE KADAR DÜŞTÜĞÜ İÇİN 50 MPS YE DÜŞÜRMELERİNİ İSTEDİM.

vae2

vae3

Valla değerlerin gayet güzel. Yapa da değilsiniz.
Hat zayıflaması bile yok. Kopma yaşamanız sürpriz olur bu değerlerle zaten.
Güle güle kullanın. Bize de nasip olur inşallah :joy::joy:

1 Beğeni

sağolun, daha iyisi sizin olsun. adsl den sonra ilk defa bu kadar hız alıyorum. adsl de 18 ping alırken şimdi 35 ping alıyorum. bu normal midir?

Ölçümlerinizden sağlıklı sonuç almak için mutlaka kablolu yapın. 35 ms normal bir kullanım için çok önemli değil.

2 Beğeni