Vae geçişim yapılmıyor

Öncelikle merhabalar yıllardır yapa dayım fakat santrale yaklaşık 1980 mt uzaktayım o yüzden 7mbps internet kullanıyorum corona zamanı istanbul dışındaydım ve istanbula tekrar döndüm 80 mt ilerime 2 adet yan yana tip7 kutu konulmuş ve aktif hale getirilmiş başka iss da kontrol ettiğimde 82 mbps ye kadar internet alabileceğim yazıyor turknette kontrol ettiğimde 75 mbps lik paket alabileceğim yazıyor destek kaydı oluşturdum fakat olumsuz cevap aldım bu konu hakkında yardım istiyorum
yardımcı olursanız çok sevinirim
Destek kayıt numaram : 36019023

port olmadığı için mi olumsuz yanıt aldınız ya da başka bir sebep içinmi?

1 Beğeni

port var fakat yapada olduğum için santralde 1980 mt ileride olduğu için vdsl sinyal gelmez diyip kapatmışlar

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi çalışanları yine okumadan cevap vermişler sanırım. Vaede santralden değil saha dolabından hizmet alınır ayrıca bu sorgulama sonuçlarına pek güvenmeyin yine de TT müdürlüğünden altyapı bilginizi daha net bi şekilde öğrenebilirsiniz.

1 Beğeni

siz vae ye geçiş talep edin. sanırım siz vdsl istemişsiniz ama yetkililer bu mesafeden vdsl olmaz diye kaydınızı kapatmış olabilirmi. siz direk yapadan çıkma talebinde bulunun. eğer vae de port varsa geçişiniz kolay olacaktır. çünkü bazen bu durumda vae ye geçmek isteyince port olmuyor ve insanlar port bekliyor.

Vae ye geçiş istedim fakat inatla aynı cevabı yapıştırıp destek kaydını kapatmışlar ama işin peşini bırakmıyıcam hakkım olanı alıcam

2 Beğeni

Destek kaydı açıp vae geçirilmezseniz iptal edeceğinizi belirtin.

2 Beğeni

başka iss geçeceğimi belirttim fakat aynı kopyala yapıştır cevapla geri döndüler tekrar açtım beklemedeyim