Vaat Edilen Hızı Alamadım

@okan22 in dediği gibi mevcutta çekili olan kabloyu klavuz yapıp eskisini çekip yenisini yerine ittirerek kablo çekme işlemini yapabilirler. İlk iş ankastrede ki değer ile modemde ki değerin arasında ki fark miktarına bakmak.

2 Beğeni

Arkadaşlar TurkNet şimdi de yeterli hızı alamadığını tespit ettik diyerek beyan değiştirdi. Bu zamana kadar yüksek hız aldığınızı görüyoruz diyorlardı. Ne değişti de gördükleri hız değişti? Türk Telekoma arıza tespiti için başvurulmuş. Sorun binada değil anlaşıldığı kadarıyla. TurkNet kontrollerinde binada ankastreden hız tespiti yapmadan sorunun doğrudan binaya gelen kablolardan olduğunu tespit edebiliyor mu?

VDSL’de göremiyorlar test etmeden

1 Beğeni

Göremiyorlarsa nasıl hızınızı kontrol ettik ve düşük tespit ettik diyebiliyorlar? Beni mi oyalıyorlar anlamadım. Beyanları çelişkili çünkü, daha önce 78mbps hız geliyor size diyorlardı.

Ben bu kısım için göremez dedim. Onların önüne TT’den düşen veriye göre bilgi veriyorlar. TurkNet vb TT altyapısını kullanan firmalar tek bir havuzdan çekiyor “ne hız alırım” gibi verileri. TT değiştirirse size farklı bilgi verilir. Örneğin 150mbps olan max hattım sokağa yapılan yeni binadan sonra 120mbps’ye düştü. Kabine olan talep arttığı için böyle bi düşüş yaşandı.

@EFG yardımcı olacaktır size isterseniz bir mesaj gönderin

1 Beğeni

türk telekoma arıza tespiti için başvurduklarına göre türk telekomla ilgili kesin bir sorun var diyebilir miyiz? Ondan sonraki aşamada bende olup olmadığına bakılacak diye anlıyorum.

Kardes Ayni Sikinti Bende Vardi ic tesisat dedi turk telekom .
Modem firmware guncellemesi yaptim hayatimda gormedigim hizi gordum.
Biirden 10mbps ye dusuyordu 21 in uzerini goremedim paketim 75mbps su an guncellemeden sonra 78mbps aliyorum ve 100 e cikarmam için paket degiskligi secenegi cikiyor hersey modemle alakli.

1 Beğeni

Ana modemim türk telekomun verdiği tp-link Td-w9970 300mbp vdsl2 ve gerçekten eski bir modem ancak router archer c80 kullanıyorum. Yine de firmware güncellemesi yapmak gerekir mi?

Firmware güncellemesi denedim olmuyor, araştırdığıma göre kullandığım modemde güncelleme işi biraz sıkıntılı. Son 1-2 yılda baya sarardı ön yüzü, sorun belki de modemdendir. Resmini bırakıyorum

Ağ ve paylaşım merkezinde wifi durumunda 72 mbps gözüküyor.

Merhaba sararmasından sorun olacağını sanmıyordum çünkü bu modemler ısınmaya bağlı olarak sararıyor ama 2. resimde 72 mb/sn biraz garip çünkü kablolu bağlantı sağlıyorsanız kullandığınız modemin LAN çıkışları 100 mb/sn olarak sabittir eğer kablolu bir bağlantı yapıyorsanız muhtemelen modemizde sorun var çünkü buna ek olarak 102 dB zayıflama imkansız bir rakam 30 dB sonrasında yakın aralıklarla kopmalar yaşarsınız isterseniz deneme amaçlı başka VDSL destekli modeminiz var ise test edin.

Yok hayır laptopta wifi ile öyle gözüküyor. Ağ paylaşım merkezinde 50-70 mbps arası, ama bu hızları alamıyorum tabi. Yedek modemim yok maalesef. Ancak yılların modemi olduğunu söyleyebilirim.

Sizce sorun modemden mi?

Yani upload değeri çok çok düşük 500 kbps VDSL hatta olmaz gibi birşey rica etsem vereceğim linkten altyapı sorgulamasının görüntüsünü paylaşırmısınız.

1 Beğeni

Adsız

Buyrun.

Aynen %90 modeminizde sorun var şuan buna emin oldum ödünç alabileceğiniz bir modem bulabilirseniz test edin ama modeminizde sorun olduğuna eminim.

1 Beğeni

İnşallah, çözebileceğim bir problem çünkü öyle ise. Yarın komşudan gün içinde alabilirsem, bir deneyeyim.

Ek olarak archer c80 router ve tplink usb 5ghz alıcı ile wirelesstan 20 mbpsyi görebiliyorum. Ancak kablolu denemelerimde 3.5 mbps, 13mbps-35 mbps değişik şekilde geliyor. Normalde kablolunun en yüksek hızda stabil olması gerekir. Bu bilgi de sorunun modemde olabileceğine dair şüphe uyandırıyor bende de. Bu arada 20-30 üstünü bir iki kere görmüşümdür

Modemin neresinde nasıl bir arıza oluştuğuna bağlı işlemci kısmında bir arıza oluştuysa bütün özellikleri bozulacaktır.

1 Beğeni

Bende vaat edilen hizi alamadim ayni şekilde 56 dediler 20 aliyorum. Turktelekoma aynen bu sekilde ariza actilar 3 gun gecti bugun aradilar Turknetten musteri hiz. Arkadas Turktelekom altyapida sorun olmadigini bize tekrar tekrar iletiyor biz sorununuzu cozmek icin daireye tekrar kurulum ekibi yollayip kontrol edecez dediler onu bekliyorum artik eger onlarda sorun bulamazsa TT ye tutanak tutacaklarmis bakalim ne olacak