Uzun sureden sonra gelen telekom ekibi

Merhaba arkadaşlar bugün sabah 10da telefonla arandim. Turk telekom saha ekibi gelmiş indim aşağı daha onceden turk telekom adsl kullanıyordum bu hatti dondurdum ve TurkNet 'e geçiş yaptım gelen tt ekibi siz hala turk telekom kullanıyorsunuz dedi. Ee ne olacak dedim. İsterseniz ankastreye etiket atarım kablo cektirirsiniz daireye dedi. Bende gerek olmadığını söyledim zaten tt hattını kullanmadığım için bu hatti iptal edip TurkNet 'i bağlayın dedim tamam dedi bir sorun olur mu dedim olmaz dedi. Velhasil kelam mesaj attı bağladıgini söyledi bende 2 3 saat bekledim internet gelmedi tt ekibini aradım dsl ve internet isiginin yanmadigini soyledim ben hatti dairenize kadar getirdim hatta sorun yok dedi modeminiz vdsl olmayabilir fotograf atmami söyledi buraya fotoğraf atmayacağım 2 modemden denedim birisi Airties 5650 diğeri huawei HG658 V2 bu modemler attım ADSL olduğunu idda etti bende adsl Modem olmadığını belirttim ve 2 modeminde arayüzünden VDSL olduğuna dair fotoğraf ilettim sonrasinda ben bilmem iss ile görüşün dedi sonra oime girdigimde altyapı çalışması olduğunu gördüm ama dün gelen mailde 15.10.2020 02.00-06.00 arasında olduğunu gösteriyordu hala devam ediyor suan sorun TurkNet tarafinda mi telekom tarafında mi?

1.5 gün altyapı çalışması normal mi derslere giremiyorum :frowning:

Online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun. Oradan gelecek cevaba göre işlem yaparsınız.

Online islemlerden kayit olusturamiyorum altyapi çalışması var bekle diyor kac gün oldu ne altyapı çalışması bu böyle normal mi uzun sürmesi bu kadar

MH aradı altyapi çalışması yokmuş TurkNet Online İşlem Merkezi buga girmiş ekip yollayacağız dediler

1 Beğeni

Sorun hala devam ediyor telekomcuyla aramda gecen ssleride ekliyorum buraya sorun kimde :slight_smile:

Modemlerin ikiside vdsl destekliyor. Dsl ışığınız yanmıyor ise kayıt oluşturun gelip kontrol etsinler. Yerinde destek de isteyebilirsiniz.

Aranmayi bekliyorum bu telekomcu gelmeden önce internet vardı hatta modemde adsl olarak gözüküyordu bana dediği sen Türk Telekom kullanıyorsun şuan dedim geçir TurkNet 'e tamam dedi bi sorun olmaz demi dedim olmaz dedi durum bu 4 gündür internetim yok beklemedeyiz evden atilmama ramak kaldı :slight_smile:

TurkTelekom hattinizi kapattirin.

Türk telekom hattını suan kapatamam dondurduk onu taksit var

TurkNet hattinda sinyal yok muhtemelen

Sinyali TurkNet mi verecek yoksa telekomcunun eline mi kaldım gene

Telekom ekibinin vermesi gerekiyor.

Kurulum ekibi gelicek birazdan duruma göre yazarım gene

Ekip geldi sinyal yok diyor telekomcu var diyor nasil cozulecek bu iş

Online islemlerde altyapi sorunu gösteriyor diye arıza kaydida açamıyorum altyapi çalışması falan yok bu nasıl çözülecek 2 gündür cevapta vermiyorlar

Telekom un yeni bıraktığı uçta etiket varsa gidip modemi bağlayın sinyal olup olmadığını görürsünüz.

Bu sabah gene aradılar telekom ekibi kablomu kopartmış onu düzelttiklerini söylediler internet geldi :slight_smile:

2 Beğeni