Uzak sunucudan yanıt yok

Uzak sunucudan yanıt yok hatası alıyorum, kullandığım modem asus dsl ac51, 2-3 gündür bu şekilde modemi resetledim tekrar kurdum düzelmedi. Modemi en son sürüme güncelledim yine olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz?

(40 mps download alıyorum)

Modemin adaptörünü fişten çek tak öyle dene bakalm 10 saniye bekle ama

bazen ben de yaşıyorum, kendi kendine düzeliyor.
yarım saat falan sürebiliyor.

dediğinizi yaptım sorun çözüldü sanırım 1 saattir gitmedi internet, fakat anlamadığım kısım bütün şeyleri denedim düzelmedi neden fişi çıkarıp 10 saniye sonra takınca düzeldi anlamadım :slight_smile:

1 Beğeni

Elektriksel durum genelikle yüksek voltaj gelmiştir o sebepten düzeldiğine sevindim iyi kullanmalar size :hugs:

çok teşekkür ederim yardımınız için iyi günler dilerim…

1 Beğeni

Rica ederim iyi geceler olsn

malesef yine kesiliyor, modem ayarlarından yapılması gereken bi sorun olabilirmi?

Destek kaydı açmanızı öneririm. Hattınızda bir sorun olabilir. Eğer kullandığınız bir ek, splitter varsa çıkartıp deneyiniz. Elinizde farklı bir DSL kablosu varsa onunla da deneyebilirsiniz. Artı olarak Hat Değerlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?
Hat değerlerinize şu şekilde erişebilirsiniz:

1. Google arama çubuğuna 192.168.1.1 yazıp modem paneline erişim sağlayın.

arama

1. Açılan sayfadan giriş yapınız.

1. Sol taraftaki menüden Sistem Günlüğü bağlantısına tıklayın.

1. Açılan penceredeki üstte bulunan menülerden DSL Günlüğü 'nü seçin.

1. Daha sonra bu kısmın fotoğrafını çekip buraya yükleyin.

destek kaydı açtım, sorun yok dediler ama hala internet yok

2dk lik DSL bağlantısında bu kadar crc normal değil. Ayrıca modem arayüzünde ki simgeye göre internet bağlantısı var :roll_eyes:

hocam sürümde güncel, snr marginden dbi ayarınıda değiştiriyorum yine bu şekilde gelmiyor internet çözüm yokmudur acaba 4 gündür falan bu şekilde önceden hiç bir sorun yoktu

wan ıp sı veya bağlantısımı artık neyse sorun sanırım onda manuel olarak nasıl ayarlarım

Modem şu an kaçlı ip almış onu görebiliyor musunuz?

bu şekilde hocam,

1 Beğeni

Özelden yazdım size, dönüş yapar mısınız?

Ayni sorun bendede olmaya başladı

Modemin aldığı IP adresi nedir? SS atabilir misiniz modem panelinden?