Uzak sunucudan yanıt yok hatası

Merhaba Yeni VDSL E geçtim yalnız sürekli olarak kopma sorunu yaşıyorum uzak sunucudan yanıt yok hatası alıyorum sürekli olarak. 1 Saat internet kullanıyorum sonra yine aynı durum ile karşılaşıyorum lütfen ilgilenir misiniz yardımcı olur musunuz. Modemim ASUS DSL-N16

Merhaba hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Nasıl bakılacağını bilmiyorsanız;

Merhaba buyrun resimde ki gibi.

Resimde de göründüğü gibi daha yeni kopma meydana geldi 35 dakika olmuş. Her saate bir kopma oluyor neredeyse bazen 20 dakika da bir kopma oluyor.

Snr değeriniz çok düşük bu sebep den dolayı kopuyor. Hat zayıflamasına göre sorun iç tesisat da görünüyor. Kabloda ek vs. var ise yak konnektör ile birleştirin. İmkanınız var ise ankastreden ölçüm yapın.
hatdegerleri2

Teşekkür ederim efendim ankastre den ölçüm yapmayı deneyeceğim

Ankastre kutusundan direk bağlandığım da ki değerler.

Değerler neredeyse aynı sorun TürkTelekom alt yapısından. Santrele uzaklığın 600 Metre cok fazla değil aslında ama kopma sorunu yaşıyorum.

aynı sorun ben de var zayıflama tt kaynaklı

1 Beğeni

Binaya gelen TT kablosu kopmuş bükerek mi birleştirmişler :joy: bina içi kablolamada sorun yok TT’den kaynaklı bi SNR düşüklüğünüz var gibi

1 Beğeni

Tam üstüne bastınız desem yanlış olmaz. Kopan kabloyu aşağı binadan ek alarak getirdiler yıllardır da düzeltmek için bir çalışma yapmadılar. :disappointed: