Upload hızının dowland hızından yüksek olması

Arkadaşlar teknik bilgilerde 76 download 31 upload hızım gözüküyor. Upload hızım çok iyi ama download hızım 13 gibi çıkıyor. Normalde tam tersi olur sizce sebebi ne olabilir

Vdsl tanım atıldımı size ?

1 Beğeni

Evet. Teknik bilgilerde Dowload 76 Uplaod 31 e yükseldi

Yükleme hızının tamamına yakınını alıyorum. Ama downloadın düşük olmasına şasırdım. Modeme reset atmama falan gerek var mı sizce ? Genel olarak internetim şu anlık sorunsuz ama hız 76/14-20 arası almada sorun olabilir mi diye sormak istedim

Modemi sıfırlayıp yeniden kurun olmadı birde yapa proflil oyun’a alıp deneyin.

Hakan bey modemde dsl ışığı hala yeşil yanıyor. Vdsl olması için turuncu/sarı yanması gerekmez mi ?

Evet Zyxel modemle görüştüm. Renk değişimi olan model değilmiş.İnternet hızımda upload hızının dowloanddan yüksek olması normal bir durum ozaman. TT de ADSL dim download hızım bu civarlardaydı upload hızım 0.9 falandı böyle bir durum görünce garibime gitti. Ondan danışmak istedim Son yaptığım hız testlerinde de sonuçlarıEkran Alıntısı

1 Beğeni

Arkadaşlar TurkNet ile hız testi yapınca sonuçlar farklı çıkıyor. Bunun sebebi ne olabilir

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atabilir misiniz?

Kablolumu yoksa kablosuzmu test yapıyorsunuz?

Kablosuz kullanıyorum.

Şu an film izliyorlar evde hat degelerini etkiler mi bilmem

Ethernet kablosunu bulamadım.Kablosuz olarak yaptigimda bu sonuca ulaştım. Evde şu an yoğun olarak kullanılıyor.

Test yaptığınız sayfa ile alakalı olduğunu düşünüyorum

Kral teknik bilgiler sayfası bende böyle değil kimlerde böyle oluyor merak ediyorum

@hazard yapa altyapısında olan abonelerde biraz farklı. arkadaşın ki de yapa… :slight_smile:

1 Beğeni

şanslısınız kardeş değerini bilin valla

Bugün ethernet ile hız testi yaptım. Arada cidden inanılmaz fark var. Bunun sebebi ne olabilir.Ekran Alıntısı1

Kablosuz kanalı ve modem kalitesi bunu etkiler. 5ghz destekli modem ile yaparsanız kabloluya yakın hızları alırsınız. Testi yaparken TurkNet sunucusunu seçmeyi unutmayın.

3 Beğeni

İnternet sinyalinin kablosuz iletiminde aynı radyo frekansları gibi bir engel veya manyetik alan nedeniyle kayba uğraması. Radyo sinyalleri doğru sinyallerdir. Duvarlardan engellerden daha rahat geçerler. Yönleri önemlidir. Wifi sinyalleri ise dalga dalga yayılır aynı GSM sinyalleri gibi yakın mesafede yüksek kalite uzak mesafede düşük kalitede olurlar.

2 Beğeni