Upload hızım almam gerekenden çok düşük

Öyle ise TurkNet in ekip gönderme talebini kabul edin tutulan rapor ile onlar da sorunun iç tesisat kaynaklı olmadığını görsünler ve bu raporu Telekom ile paylaşıp ortak bir çalışma düzenlesinler.

Oyun sunucusunun ip adresi üzerinden cmd komut istemi üzerinden bir ping testi yapıp paylaşın. Ek olarak modem ile pc arasında ki ether kablosunu kontrol edip/ değiştirip tekrar test yapın.

Burda şöyle bir durum oluşuyor. Arıza Turktelekom ekipleri tarafından düzeltildi. ve ben TurkNet destege bunu belki 10 kere belirtim. ve arızanın benden degil saha dolabından kaynaklandıgını söyledim. çünkü turk telekom saha ekipleri geldiginde saha dolabının yanında bende bulunuyordum. saha dolabı ev camımndan görünüyor. aracın geldigini görünce aşagı indim ve problemi anlatım. onlarda kontrol edince. arızanın kendilerinden oldugunu söylediler. ama bu arızayı başka ekip gelip yapacak dediler . çünkü ellerinde ekranda benim arıza numaram görünmüyordu.

bende gene beklemeye başladım. akşam arıza giderlidi. yani aparmanda hiç bir şey yapılmadı.
ve bunu TurkNet 'e söyledigde , hayır arıza sizden kaynaklanıyor diye ısrar ediyolar ve ticketı okumuyorlar. sorun dinlemeden işlem yapmaya çalışmaları.

Şu anda TurkNet saha ekibi çagırmaın hiç bir anlamı yok. gelirlerse 300 tl fatura keserler sebebi de. arıza yok ki şu anda.

Sorunun çözümüne sevindim. İyi günlerde kullanın hizmetinizi.

Sürekli aynı şeyler isteniyor ya ping testi ya da speedtest sonucu. Oyunun ekranında kocaman paket kaybı yazıyor bunun resmini gönderiyorum zaten illla ping testi de mi yapmam lazım. TurkNet hariç hiç bir ıss de böyle uğraşmadım ben gerçekten. Yeni taşındığım bölgede altyapı sorunu var çok açık bariz. Zaten burada benim gibi oyun oynayan birilerinin olduğunu da sanmıyorum. Olsa benim gibi sorun yaşayıp yaşamadıklarını sorucam. Ve ayrıca ethernet kablomu 3 kere degiştirdim. Eksiz ankastreden eve cat6 çektirdim. Ben zaten sorunu çözebilmek adına bir çok şey yaptım bir dünya para harcadım ama çözülmüyor demek ki sorun benden kaynaklı değil. Arkadaşın da mesela sorunu tt ile alakalı imiş ama ne hikmetse TurkNet arkadaşın bizzat kendisinde sorun bulmuş. Bana yaptıkları da aynı mevzu. Tekrar diyorum gigafiber olmadan geçmek çok mantıksız. Geçtiğime de çok pişmanım. 3 ay oldu olucak bir sorunu halledemediler. Download hızım sabitken upload hızım çok fazla degişkenlik gösteriyor, oyunlarda paket kaybı yaşıyorum. Şu iki sorun 3 aydır halledilemedi. Ha bir de TurkNet söylediği şeylerin arkasında da durmuyor. Beni aradıklarında 2 aydır saçma bir şekilde sorun devam ediyor çözülmemiş dendi. Tt ekibi ile sorunu cözmeye çalışıcam cözülmez ise 2 ekip ile devam edicem dendi sonrasında ses soluk çıkmadı. Ben sorduğum zaman da klasik hatta sorun yok sizde problem var denilip geçiliyor. Göz göre göre bunu yapıyorlar