Upload hızı düşüklüğü

IMG_20221230_021438

Dün gece saatlerinde bağlantı sorunu yaşamaya başladım acaba sebebi ne olabilir

Selamlar @Oguzhantutkac, testi kablolu olarak İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com bağlantısı üzerinden gerçekleştirir misiniz?

Testler kablolu olarak gerçekleştirilmiş gibi gözüküyor.

Şuanda evde değilim 2 saat kadar sonra paylaşacağım yeni test sonuçlarını

Testler zaten kablolu @alperenatici ama yine de yeniden test yaptım
IMG_20221231_004112

WiFi işe telefondan test yaptığımda herhangi bir sıkıntı olmuyor normal çıkıyor değerler kablolu bağlantıda bir sıkıntı oluyor.

Wifide sıkıntı yoksa kablonuzda sorun olabilir.

Modem ile PC arasında ki kablo sıkıntısı o zaman :person_shrugging:

Akşam kabloyu değiştirip tekrar deniyecem

Kabloyu değiştirince sorun çözüldü teşekkür ederim herkese

1 Beğeni

Aradan 48 saat geçmeden yine aynı sorun oldu yine kablo bozulduysa sebebi ne olabilir ethernet portlarında yada pc nin ethernet portunda sorun olabilir mi

Merhabalar,
Modem ara yüzü üzerinden;
Ağ ayarları > geniş bant > ethwan > MTU : 1492 VLAN ID: 35 şeklinde mi ? kontrol eder misiniz?

Screenshot_2023-01-02-10-21-12-145_com.brave.browser
Bu şekilde hocam doğru mu emin değilim.

Farklı bir modem portu deneyebilirsiniz. Sorun çözülmezse ethernet kartının sürücüsünü kaldırıp, kaldırma seçeneklerinden sürücü sil yaptıktan sonra ethernet kartı sürücüsünü tekrar yükleyerek deneyiniz.

Şöyle emin olmak için laptop ile denedim laptop gigabit destekli değil onun için 100/100 aldım kablolu testlerde Pc ethernet portunda sorun olsa sanırım download da 800 ü görmez güvenlik duvarını kapatıp da denedim upload 4 mpslere falan çıktı ama hala absürt derecede düşük 1000mbps nerede 4 mbps nerede

16726887024474437421465345026555
Sürücü güncelledim kablo değiştirdim sürücü kaldırıp kurdum sonuç aynı sebebi ne olabilir

Edit:

Windows un kurulu olduğu disk okuma yazma hızı bu etki eder mi burada bir sorun var mı

Sisteminiz ile ilgisi yok kesinlikle olsa dahi normal upload 3 4 7 almasi veyahut bir rakamda olmasi gerekirdi dorun bence TurkNet kaynakli insallah cozerler can sikici bir durum upload yaparken kac up yapiyorsun

Başka bilgisayarda deneyip sorun yaşamamışsınız büyük ihtimalle ethernet portunuzda bir sıkıntı var anakart üreticiniz ile görüşüp durumu anlatırsanız yardımcı olabilirler.

Sürücünüz ile alakalı bir sorundur, yeni sistem topladığımda upload 700e sabitleyip pingi uçuruyordu, anakart sitesinden indirdiğim driveri kaldırıp realtekin kendi sitesinden indirip kurmuştum düzelmişti.

Deneme için drive a 20 gb lik dosya upload etmeyi denedim 56 yıl dedi :smiling_face_with_tear::smiling_face_with_tear:

Modeme yazılım atarken hata verdi yeniden başlattı kendini düzeldi şimdilik özel bir cat 6 kablo sipariş verdim onu da takacağım umarım bir daha aynı sorun olmaz