Ücretsiz Sınırlı İnternet Dağıtımı İçin Modem Önerisi

Herkese Merhaba,

İstanbul’un farklı bir kaç noktasına Türk SEM olarak “Topluma Katkı” çalışmaları içerisinde ücretsiz İnternet sağlamak istiyoruz. Bu konuda modem önerisine ihtiyacımız var.

  • TC Kimlik numarası ile cep numarasını kullanarak insanlar üye olabilecek (Bu kısım bizim yazılım ekibimiz tarafından halledilebilir.)
  • Bağlantı hızı 1MB ile sınırlı olacak
  • Günlük bağlantı süresi maks 3 saat olacak
  • Wifi adı Turksem.com olacak
  • Wifi çekim alanı oldukça geniş olmalı

Bu konuda nasıl bir yol izlemeli, hangi modem bizim bu çalışmamız için daha uygun. Tecrübeli arkadaşlardan yönlendirme bekliyorum. Şimdilik yerleştirebileceğimiz İnsan yogunlugunun fazla olduğu 3 noktayı İstanbul’da belirledik bile.

Selamlar, keenetic captive portal bileşeni ve obifi entegresonu ile sanırım ihtiyacınız olan özellikleri sunuyor.

Birkaç makale ve detaylı bilgi alabilmeniz için keenetic mail adresini bırakıyorum.

https://obifi.com/

Detaylı bilgi alabileceğiniz mail : destek@keenetic.com.tr

Merhaba toplam ne kadar bir alanı kapsamayı planlıyorsunuz ve bu alanlarda kullanıcı sayısı ne olacak. Bağlantı noktaları direk internete sahip olacakmı yoksa bir ana noktaya mı bağlı olacaklar?

Alan modemin özelliğine göre değişecektir. Burada temel unsur F/P denginde olması önceliktir. Bağlantı noktaları 3 ayrı noktanın hepsi kendi İnternet bağlantısına sahiptir.

Aradığım içerik tam olarak buydu. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Şirketiniz araştırdığımda bu konuda tecrübeli personeliniz bulunmuyorsa danışmanlık hizmeti almanız gerektiği sonucuna vardım. Gerçekleştirmeye çalıştığınız proje bir sosyal sorumluluk projesi değil sanırım.