Twitch'te Donma Problemi

Merhaba Arkadaşlar,
Paketim 75 indirme 8 yükleme, Twitch’te 7500 Kbps yayını 1080p 60 FPS’te izlerken takılma oluyor fakat bir düşük ayar olan 720p’ye alınca herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bu sorunun nedeni paketimin yeterli olmaması mı yoksa başka bir neden mi? Yardımcı olursanız sevinirim

DNS kullanın/değiştirin. Hat değerlerinize de bakabilirmiyim?

1 Beğeni

Şu an halihazırda 1.1.1.1 / 1.0.0.1 DNS’ini kullanıyorum.
Hat değerleri sanırım bunlar pek bilgim yok doğru mu attığımı bilmiyorum.

Peki, Netflix ve YouTube gibi platformlar da durum aynı mı?

Hayır, Youtube’da ve Netflix’te hiçbir şekilde donma yaşamıyorum sadece Twitch’te kaynak kalitede yayın izlemeye çalıştığımda oluyor.

Tracert testi yapıp paylaşırmısınız? DNS değiştirin. Hattınız yükten dolayı zayıflamaya düşmüş. Snr ayarını 10db sabitleyip birdaha denermisiniz veya destek kayıtından da düşürebilirsiniz temsilci ile konuşun. Bunları sırasıyla yaparmısınız?

Az önce PC’yi formatladım (bu sorunla alakasız) şu anlık Twitch’te bir sıkıntı gözükmüyor.
tracert testini nereye yapmam gerekiyor? Bir de snr ayarını sabitlemek için destek kayıdı mı açmam gerekiyor.
DÜZ.ELTME: Formattan sonra DNS ayarları otomatik olarak değişti

Şuan da sorununuz düzeldi ise kayıt açmanıza gerek yok modeminiz de Snr ayarı var ise oradan yapın yok ise kayıtta ki temsilciye rica edin ki zaten sorununuz belki de verisel olabilir formatladıktan sonra düzeldiyse.

1 Beğeni

Anladım teşekkürler iyi akşamlar

Rica ederim İyi geceler.

1 Beğeni