Twitchde donma sorunu

Merhabalar şuan çok tuhaf bir sorun yaşıyorum bunu paylaşmak istedim. Bugün itibariyle 78 mbps kesintisiz hız alabiliyorum fakat twitchde 360p den yüksek kalitede yayın izleyemiyorum diğer hiçbir platformda sıkıntı yok sadece twitch, eskiden 16 mbps kullanırken bile 1080p izleyebiliyordum. Ayrıca aynı sorun benim gibi hız alan bir arkadaşımda da mevcut 75 mbps üstü hız alan birkaç kişinin daha bu sorunu yaşadığını görmüştüm DNS falan değiştim fakat işe yaramadı bu sorunun bir çözümü yok mudur ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba twitch’deki traceroute sonucunuzu paylaşır mısınız ?

internetten de baktım fakat nasıl paylaşacağı mı bulamadım nereden ulaşabilirim o bilgiye ?

Konumuza göz atın

1 Beğeni

sonuçlar bu şekilde

1 Beğeni

benim de aynı sorunum var. dün 900p ya da 1080p donmadan izlediğim yayınları bugün 480p de donarak izleyebiliyorum. 35 Mbps internetim var. Twitch’i ping üzerinden izliyoruz diye biliyorum. Hız testi yaptığımda da ortalama 7-8 civarı ping alıyorum.

onu nasıl yapacağız onu da deneyeyim

dediğinizi yaptım sonuç bu

benim de durum bu. hiçbir şey anlamadım ama :slight_smile:

youtube yada diğer video platformlarında da aynı sorun varsa bir kayıt oluşturun. Sadece twich üzerinde sorun yaşıyor iseniz. Sunucu yoğunluğu olabilir.

sadece twitchde olan bir problem türknetli olup bu problemi yaşayan kişi sayısı da az değil bugün 78 mbpslik pakete geçtim ve böyle bir sorun olmaya başladı 16 kullanırken bile problem yoktu eğer kendi imkanlarımla çözemezsem son çare destek kaydı açacağım

1 Beğeni

buraya yazmadan önce google da bir araştırma yaptım daha önce de defalarca çeşitli iss aboneleri bu tip problemler ile karşılaşmış sağlıklı bir çözüm göremedim. yine de bir kayıt açın isterseniz. Sadece TurkNet abonelerine yönelik bir durum ise TurkNet ilgili platform ile iletişime geçecektir.

2 Beğeni

sadece TurkNet ile ilgili olduğunu sanmıyorum. çünkü dediğim gibi twitch izlemek pingle alakalı diye biliyorum ben. şu anda oyundan çıktım ve pingim 20-30 arasında gayet iyiydi. ve dün twitch de herhangi bir problem yoktu. çoğu kişinin yaşadığı bir sıkıntı olabilir

tuhaf bir şey daha fark ettim bazı kanallarda 1080p rahat izlerken bazılarında 360-480 p yi geçemiyorum aşırı saçma ve tuhaf bir durum sebebini çok merak ediyorum gerçekten yayıncıları yayın yaptığı sunucuyla falan mı alakalı acaba

2 Beğeni

Sunucu, lokasyon ve upload hızları ile alakalı olabilir.

mesela şuan rahatca izleyebiliyorum herkesi yoğunluktan dolayı mı anlamadım ki yarım saat önce 480p üstü izleyemiyordum

1 Beğeni

bu yayıncıların verdiği bitrate le de alakalı olabilir. her yayıncı yüksek bitrate veremeyebiliyor.

1 Beğeni