TürkTelekom Upload Hız Artışı Hk

1 haftayi gecti Manisa’da bende yukselmis 15e.

Bu güncellemeyle beraber upload arttırma paketlerininin de geleceği BTK tarafından söylenmişti. Uploadı 15 olan biri ekstra ücret ödeyerek 20 mbps yapabilecekti. Bu upload arttırma paketleri TurkNet 'e gelecek mi, gelirse ek ücret ödeyecek miyiz?

hocam kademeli olarak arttırılıyomuş benim oturduğum sokakta artmış

Merhabalar eyüpte oturan birisi olarak şuanda VDSL hat üzerinde 15 mbps upload alıyorum şuanda telefonda olduğum için hız testi paylaşamıyorum bilgisayara geçiş yapınca en kısa sürede paylaşacağım

Speedtest sonucum bu şekilde Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

O dediğiniz +20 Upload mevzusu o demiş olduğunuz operatörde artık bulunmamaktadır. Onun için btkdan onay almaları gerekliydi hâla daha alamadılar. En son uploadlar artınca kaldırıldı o sistem.

Benimde yükselmiş 100/15 yapmışlar galiba tam bilmiyorum.

Benim hattım88 mbps idi ve 15 upload alıyordum ama hızımı düşürdüler snr sabitlensin diye…50’nin altına düşürmeyin upload düşmesin dedim.Tamam deyip 49’a sabitlediler.Upload 8 mbps’e düştü.
Düzeltin uploadı dediğimde 15 görünüyor dediler.Modemde 8 görünüyor dedim.
Tekrar denedi olmadı.Üst pakete geçirdi 82’ye sabitledi. Yine uploadım 8 mbps
Allah müşteri hizmetlerindeki personelinde beceriklisini çıkarsın karşınıza ne diyeyim.

TurkNet bozdu,düzeltemiyor.

Bozmakla ilgisi yok, resmi olarak henüz artmadı bu yüzden müşteri hizmetleri uploadı yükseltemez. 1 ay sonra artmamış olursa müşteri hizmetleri yardımcı olacaktır. Bu süreç içerisinde müşteri hizmetlerini arayan herkes aynı durum ile karşılabilir.

1 hafta öncesinde 15 mbps kullandim dostum

1 ay sonra tektek yapılacak büyük ihtimal. Keşke şimdiden yapılabilse. Hız profili güncellemelerinde hala 15 mbps upload deperleri görünmüyor mu?

Ben 88 mbps kullanıyordum.Kaldırmıyor bu download diyip hızı düşürdük telefonda müşteri hizmetlerindeki saygıdeğer! hanımefendi ile 50’nin altına getirmeyin hız gitmesin dedim.Tamam dedi 49’a sabitlendi.
Düzelt tekrar dedim paketi yükseltti upload artmadı sabit.Gelen giden kim varsa paketi arttırıp azaltıyor yapabildikleri yok.
Network ekibi dönüş yapmış böyle 100 müşteri varmış herkes bekliyormuş.TT tarafından 1-2 aya yükseltilecekmiş falan filan.

Türk Telekom’un kullanmış olduğu sistem ve iş ortaklarına ait sistem değiştirilmedi. Şuan herhangi bir hız profili güncellemesi, port resetleme vb. İşlem yapılırsa yükleme hızı 8 mbps ye düşecektir. Sistemler güncellendinde destek kaydı açarsanız yükleme hızınız 8 mbps yapılır.

2 Beğeni

Telekom altyapıyı tamamen ayarlayınca tekrar genel bir güncelleme yapabilir, sürecin bitmesini beklemelisiniz.

1 Beğeni