TürkTelekom Upload Hız Artışı Hk

An itibariyle TurkNet TT 100MBS internetim 8 di 15 olmuş upload.

Tek fark saha dolabı işte. Onda Huawei dslam olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam, bende infineon var. Hala daha yükselmedi bu arada ilginçtir ki.

Tek fark dediğiniz sistem farkı, aynı model sistem olduğunda ister Van’da olun ister Tekirdağ’da olun fark etmez bunların yönetim yazılımı ve hız profil ayarı markaya göre aynı (ortak) olur. Hız profilleri NMS programları tarafından yönetilir, mahalle programları tarafından yönetilmez.

Örnek NMS Programları
Zte: Netnumen
Huawei: U2000

Hız profilleri ayarlandıktan sonra test edilir ve sorun yoksa operatör paketleri ile hız profilleri eşleştirilerek güncelleme yapılır.

Ek olarak sistem tam aynı olsa bile paketleriniz farklı olabilir

TurkNet 100 Mbps
TurkNet 100 Mbps Engelli
Netone 100 Mbps
Netone 100 Mbps Engelli

Gibi çok basit şekilde en az 4 farklı TurkNet 100 Mbps paketi yazdım.

1 Beğeni

benim de artmış bursa nilüfer

An itibariyle benim de arttı. :smile:

Bende bekliyorum, ama ne yazık ki daha artış olmadı.

1 Beğeni

Merak etmeyin yavaş yavaş herkese gelecek, öğrendiğim kadarıyla (30 hazirana kadar bütün firmaların geçiş yapması zorunlu olacak.)

Download-Upload
10 mbps- 4mbps
24-35mbps- 12mbps
50-100mbps- 15mbps
200mbps- 30mbps
500mbps- 40mbps
1gbps- 51mbps

1 Beğeni

Serik / Antalya. Dün 8’in biraz üstündeydi.

Upload artmış ama Download da artmış. 75, 86 Mbps olmuş.

nakil yapmadan önce upload 15 mbps idi nakil yaptım tekrar 8mbps oldu, tekrardan upload hızının artrırılması adına yardımcı olabilir misiniz?

1764510

1 Beğeni

image
Fiber olmasına rağmen neden 11 - 12 Mbps’de takılıyor hız testlerim?

Merak ediyorum nerede hız artırımı yapıldı.

İstanbul Eyüpsultan, Şişli , Beykoz, Güngören bu ilçelerde birçok kez test yaptım. Upload hep aynı vdsl de.

Konya da arkadaşıma yapıldı. Kırklareli lüleburgaz da gördüm. Kırklareli Pancarköy de arkadaşımda artış oldu.

tokatta da uplaod hız artışı oldu

Böyle dediniz de benim Rize’de ki Alcatel 7353 dslam a sahip arkadaşın hızı (ikimizde TurkNet 100mbps paketindeyiz) geçtiğimiz salı günü yükselmiş. Benimde Alcatel 7353 , hâlâ daha yükselmedi demekki böyle değil.

1 Beğeni

hocam bende de ınfineon var an itibariyle upload hızımız 8den 15’e çıkmış

Yok benim hâlâ 8 şuan, hahahaha kel de değilim aslında.

Türk Telekom tarafında ikinizin de aynı paket olmama ihtimali var. Örneklerle yazdım ama okumuyorsunuz.

1 Beğeni

Bilecik/Bozüyük’te de yapıldı

Ankara Keçiören Şefkat Mah. de yapıldı

18.04.2023 - 15.05.29-Keenetic Hero DSL – Tanılama — Mozilla Firefox

1 Beğeni