TurkTelekom Arıza kaydı abonelik iptali

Teşekkürler ilgin için, müşteri temsilcileri teknik bilgisi olmayan insanlar malesef takip etmek bir çözüm getirmiyor. 08.08.2021 tarihinden beri sorunum kısır döngü içerisinde TurkNet-turktelekom arasında gidiyor en ufak bir gelişme olmadı. Bak 3 kez evime TurkNet gelip bağlantımı kontrol etti :smiley: Turktelekom arıza bizden değil diyor TurkNet doğrudan bana dönüp senin bina içinde sorun var diyor. Bu tam tamına 3 kez gerçekleşti ben bir müşteri olarak neyi takip edeyim allah için bir fikir ver.

Arızayı göremeden, daha doğrusu hat değerlerinizi ve yapılan işlemleri bilmeden yorum yapamam fakat bu sefer de abonelik iptali gibi bir sorunla karşılaşmışsınız, mağduriyetinizi anlıyorum. Bu yaşadıklarınız, hız sorunu ile ilgili ama şuan da DSL sorununu çözmeden diğer arıza ile ilgili bizler net bir yorum yapamayız. Anlattığınıza göre iç ve dış hat hem TT hem TurkNet tarafınca kontrol edilmiş. Ortak çalışma talep edin.
Yapabilirseniz, Telekom müdürlüğüne uğrayın abone, destek, iş emri numaralarını da kendileriyle paylaşın, durumu izah edin.
Paket kampanyanızı Temsilciye" 35mb VDSL paketimi 16mb ADSL paketine geçişimi talep ediyorum." diye belirtin. Belki bir alternatif çözüm olabilir ama abonelik iptali işlemi sonuçta. Belki, internet hizmetinizi kullanabilirsiniz daha sonra tekrar VDSL pakete geçersiniz.

Bir kez daha turktelekom arıza müşteri kaynaklıdır dedi… :slight_smile:

Hız profilim VDSL2_100M_8192 gözüküyor , bu bana normal gelmedi çünkü web siteden altyapı sorguladığımda 16mbs alabilir gözüküyorum sorun bunla ilgili olabilir mi , 16mbs adsl paketine geçirtmeyi düşünüyorum @TworA dediğin gibi, belki bir çözüm olur…

Modeminiz vdsl destekliyormu?

Destekliyor tabii ki, modeli : VMG3312-B10B

Bak 16 geçirmeden önce . Alt yapıyı sorgulayınca yap öyle dene Vdsl portu kaybolmasın

Port kabolması olabilir. Sonra tekrardan Vdsl geçir düzele bilir