TürkNet'te gene ciddi arıza var

Merhaba. TurkNet YAPA ADSL kullanıyorum ve internetim her 1 dakikada bir komple gidip geliyor. DSL Işığı sönüyor. Hattımı her zamanki gibi 2 dB’ye sabitleyip kullanıyorum. Modeme buluşan hız 15900 Kbps. CRC Hataaı sorunuda yaşamıyorum. Ancak sürekli kesinti var ve bu yeni başladı. Sebebi nedir? Neler oluyor? Bu niye oluyor? TurkNet, SNR Marjını düşürüp daha yüksek hız almayalım diye hattı mı değiştirdi? Lütfen acil yardım bekliyorum…

Hatta şuan 5 dakikadır DSL Işığı yanıp sönüyor ve hala gelmedi?

Fiziki bakım mı yapılıyor? Neden böyle oluyor?

Merhaba, bu sorununuz için hızlıca bir destek kaydı oluşturun. Bu detayları kaydınızın içerisine ekleyin. Bana da özel mesaj üzerinden destek kaydınızın numarasını iletirseniz size yardımcı olmaya çalışabilirim.

1 Beğeni

Merhaba. Bu arada buna ek olarak sabit telefon ile ilgili dün sorun yaşadık. Telefonu aradığımız an anında hat düştü. Bugün sabit telefonu aradık çalıştı fakat bu sefer internette sıkça kopma meydana geliyor. İşin dahada ilginç kısmı, bu sık kopma sorununa sebep olabilecek hiçbir sebep yok. CRC Sorunu yok Packet Loss sorunu yok ama süreklk kopuyor. 10 Dakika geçti ve komple gitti internet. DSL Işığı sürekli yanıp sönmeye başladı. Bu konu ile alakalı destek kaydı oluşturuyorum şimdi.

Bölgede telekom ekipler çalışma yapıyor olabilir. Destek kaydı açarsanız sorununuz çözülür.

2 Beğeni

Bu arada 2018 yılında ev ile santral arası mesafemin 1400 metre olduğunu söylerlerken, artım 1873 metre diyorlar. Bu durum, hat zayıflamamın ciddi derecede arttığına işarettir zaten. Mesela ben SNR’yi 1 dB’ye sabitlediğimde en sin 16700 Kbps hız geliyordu ve hat zayıflamam 32 dB idi. Bu bakımdan sonra hat zayıflamamın 20 dB’lere düşmesini ve 20000 Kbps ve üzeri Download hızına ve daha yüksek Upload hızına erişebilmeyi umuyorum.

Hayırlısı. Belki de daha da kötü olacak bilemeyiz.

Neden dahada kötü olsun ki? Öyle olursa şikâyet etme hakkına sahibim…

Evet sahipsin. Bu yüzden bol şanslar :wink:

Hayır yani işlerini adam gibi yapmaları gerekmez mi zaten? Neden daha kötü olsun? Ayrıca TurkNet YAPA’dayım. TurkNet’in kendi teknik ekibi gelip yapsa mis gibi olur?

İnternet zar zor geldi ama hemen gitti gene… Neler oluyor?

1 Ay önceki hat değerlerime bakın birde:

Az önce bana VDSL2 sinyal geldi ama hemen gitti. Ne demek bu? Hattım ADSL olarak verilmişti ama? Sistem mi deliriyor?

Hiç bir fikrim yok. DSL ışığı yanıyor ise tekrar kurulum yapın

TurkNet bugün bizi aradı. Cumartesi günü yani bu ayın 30’unda TurkNet’in ekipleri gelecekmiş Aydın’dan. Belli ki ciddi bir arıza var.

1 Beğeni

Bugün dışarı çıktım ve evimin dışındaki yıllardır kapağı olmayan ankastre kutusunun fotoğrafını çektim. Burayada ciddi bakım şart gibi. Ben bu ankastre ile uzun süre 16700 Kbps Download aldım YAPA ile. Ama koptu bugün internetim arıza verdi. Ayın 30’unda gelecek olan TurkNet Saha ekipleri hem 127 S.D adlı saha dolabına bakım yapmalı hemde ankastre kutumuza…