TurkNet'in Teknik Yetersizliği Nvidia GeForce Now Sorunu ve Bütün Türkiye'yi bilerek internette gecikmeli bağlamasına sebep olması

nasıl çözdünüz konyadayım ama hala yüksek ping alıyorum cgnat havuzundan bu şekilde statik ip almıştım önceden ama fayda edeceğini düşünmüyorum. nerelere başvurmam gerekiyor rota düzelmeleri için. @EFG bu duruma bi el atarmısın. devre no: 8833751816

Şuan benzer bir problem İstanbuldan bağlananlar için var gibi. İstanbuldan içerisinden İstanbul sunucuna istek attığınızda Ankara üzerinden dolanarak İstanbula geliyor gibi gözüküyor. TurkNet konu hakkında yardımcı olamadı bizle alakalı bir problem yok diyor. Anlayan varsa yorum yapabilir mi?

En düşük ping reklamı heryerde yapılmamalı konusunda haklısın sadece gigafiber se bu sistem var 1 2 ms alıyor insanlar ama öbür paketlerde bu pingleri gormek zor

1 Beğeni

Öncelikle sizin modem/AP ile bilgisayarınız arasında sorun olduğu görülüyor. Kablolu bağlanarak ve ağda başka cihaz olmadan deneyiniz. 16 ms ping ortalamanız var yerel ağda, aşırı yüksek. 2 ms bile yüksek, modem ile cihazınız arasındaki bağlantı problemli görünüyor.

1 Beğeni

Teşekkürler ağımda düzeltmeye gittim. Malesef kirada olduğum için ve evin içi kablo döşemeye elverişli olmadığı için mesh kurmuştum. Öğrendiğim kadarıyla Keenetic cihazlarla mesh kurmak modeme olan pingi önceki yorumumdaki görselde görüldüğü gibi arttırıyor. Mesh kurmak yerine sadece extender olarak kullanmak gecikme konusunda daha sağlıklı görünüyor ama halen Geforce Now için yeterli değil gibi. Yinede iplere bakınca Ankara üzerinden tekrar İstanbula geri dönüyor burda sizce bir sıkıntı yok mu?