Türknetin modeminde Wireless arızası

Wifi deki iyileştirmeler alan artması ile ilgili değil wifi görmemesi kopması gibi sorunlar

Evet 8623 de wi-fi den 5ghz i kapatınca ne 2.4 ne de 5ghz görünüyor. Bu yüzden ikisi de aktif olarak kullanıyorum. İki ağın da isimleri farklı. 5ghz in kanalı 36 ya sabitlendi. Herhangi bir sorun olmuyor bu şekilde. Eğer 5ghz i kapatır isem elektrik kesintisi sonrası hiç bir wifi ağı görünmüyor.

1 Beğeni

Vallaha kendimden şüphe ediyordum çünkü yeni yolladıkları cihaz kutudan çıktığı gibi aynı sıkıntıyı yaşadı. Benim şansımmış.

Bu arada hocam yukarıda da sordum, cevap verirseniz çok sevinirim.

Garantiye yolladığım modem VoIP destekli 8623 modeliydi, ama bana geri yollanan VoIP olmayan 3625 modeliydi (başka farkları var mı emin değilim).

Zyxel’i aradım ve “bana alt model yollamışsınız” dedim, onlarda modemleri TurkNet’in temin ettiğini söylediler. Doğru mudur?

1 Beğeni

Tek farkı VoIP doğru anlamışsınız.

Asıl sorum bana yollanan 3625 modemi TurkNet mi sağlıyor, yoksa Zyxel mi sağlıyor. Onları aradım TurkNet dediler, ben de doğrulamak için burada sordum ama daha bir cevap alamadım.

Zyxel üretiyor, TurkNet sağlıyor diye biliyorum.

Zyxel in TurkNet için ürettiği bir cihaz diye biliyorum. :man_shrugging:

Yok hocam kastım şu, değişim ürününü de TurkNet’mi veriyor?

Yani ben “bana niye bir alt versiyonu yolladınız” diye sorduğumda kadın ürünleri TurkNet yolluyor dedi. Pek mantıklı gelmediğinden sormak istedim.

Büyük ihtimalle garanti anlaşmaları o şekilde ve garanti kapsamında ürün gönderimini TurkNet stokları üzerinden yapıyorlar. Bu yüzden şu an TurkNet in sattığı modeli gönderiyorlar.

1 Beğeni

Hocam bu durumda bana yanlış yapmıyorlar mı o zaman? Garanti anlaşmalarında hep aynı model yoksa bir üst modeli yollanır, yanlış mıyım?

İsmi dışında aynı cihaz sayılabilir hatta yazılımsal olarak voip de açık durumda diye biliyorum. İsteseniz bununla ilgili olarak TurkNet e bir kayıt oluşturun.

Üstat yakında sunulacak dediğiniz mesh sistemi hangisi? Son çıkan mesh yazılımı ile ilgili ise maalesef hiç stabil değil. Sürekli kopma geçişlerde bağlanmama vs. İnşallah stabil hale gelir. Oda kablosuz mesh olmadı kablolu sadece yapabildim.